W większości krajów olejowane podłogi nie są niczym nadzwyczajnym. W Polsce takie podłogi nie są jeszcze aż tak popularne, lecz z każdym rokiem to się się zmienia. Coraz więcej klientów decyduje się na wybór właśnie takiej podłogi, gdyż po ocenie wszystkich za i przeciw wybór staje się jasny.

Olejowane podłogi i ich zalety

Olejowane podłogi wyglądają badzo estetycznie i naturalnie, gdyż zachowują naturalny wygląd drewna. Olej pozwala drewnu swobodnie pracować, przyjmować i oddawać wilgoć. Drewno pokryte lakierem częściowo jest bardziej odporne na użytkowanie, lecz lakier do pewnego stopnia pozbawia drewnianą podłogę naturalności w wyglądzie i dotyku. Główną zaletą olejownych powierzni jest to, iż powierzchnie te mogą być poddane punktowej renowacji. W przypadku lakierowanych powierzchni nie jest to możliwe, gdyż miejscowe naprawy byłyby zbyt widoczne, szczególnie jeśli powierzchnia pokryta jest lakierem połyskliwym.

Naturalność

Naturalność w dotyku i wyglądzie. Olejowanie podłogi jest ekologiczną alternatywą dla lakierownia. Olej wzmacnia naturalny kolor drewna lub może mu nadać inny kolor, jeśli do pokrycia użyjemy oleju z kolorem. Olej wnika w głąb drewna, nie zamykając porów, dzięki czemu drewno może oddychać.

Praktyczność

Praktyczność. Wybierając olejowaną podłogę stawiamy na praktyczność i nowoczesność. Ze wzgędu na łatwą renowację i praktyczność olej jako wykończenie podłogi drewnianej bardzo często stosowany w budynkach publicznych, kawiarniach, barach oraz miejscach gdzie ruch ludzi jest intensywny. Olej obok wszystkich swoich zalet jest produktem ekologicznym, nieszkodliwym dla zdrowia, więc dla wszystkich ceniących ekologię i praktyczność, olejowana podłoga powinna spełniać wszystkie wymogi.

Podłogi naszej produkcji są pokryte olejem Premium Hardwax-Oil (producent niemiecka firma – SAICOS COLOUR GmbH. Niemcy). Podłogi te charakteryzują się łatwością w czyszczeniu oraz renowacji. Wbrew istniejącym stereotypom, pielęgnacja i renowacja takiej podłogi jest bardzo łatwa. Jeśli podłoga jest ułożona, lecz nie ukończone wszystkie prace remontowe, konieczne jest przykrycie nowo ułożonej podłogi specialnym papierem, który ochroni ją przed zarysowaniem.