Selekcja drewna

RUSTIC

Selekcja ta charakteryzuje się znacznym zróżnicowaniem kolorystycznym oraz nieograniczoną ilością zarówno mniejszych, jak i większych sęków. Sęki posiadają ubytki oraz pęknięcia, które fabrycznie wypełnione są szpachlą. Zdarzają się też wypełnione pęknięcia wzdłuż desek. Dopuszczalne są przebarwienia, a także możliwe są rozbieżności kolorystyczne. Mogą pojawić się nieszpachlowane ubytki w sękach szpilkowych oraz naturalne, niewypełnione pęknięcia w strukturze drewna. Mogą występować deski rdzeniowe. W tej selekcji dozwolone są zdrowe sęki do 60mm* w przekroju, dopuszczalne zaszpachlowane sęki do 30mm. Biel na deskach nie jest dopuszczalna**. Mogą występować niewypełnione ubytki, jeśli to nie wpływa na techniczne aspekty stosowanych desek.
*Szerokość mierzona od krańcowych punktów sęka.
**Dopuszczalna zdrowa biel w kolorze NORDIC (N-3408)

NATUR

Selekcja zwierająca deski, które sprawiają efekt bardzo naturalnej podłogi. Widać na niej naturalną strukturę i usłojenie drewna. Mogą występować tu ograniczone zdrowe i szpachlowane sęki, a różnice między poszczególnymi deskami podkreśla wyraźne usłojenie podłogi. W tej selekcji dopuszczalne są większe, jedynie zdrowsze sęki o przekroju do 30mm* z odgałęzieniami do 20mm w całym przekroju.
Biel na deskach nie jest dopuszczalna**
*Szerokość mierzona od krańcowych punktów sęka.
**Dopuszczalna zdrowa biel w kolorze NORDIC (N-3408)

SELECT

Do tej selekcji trafia tylko bardzo starannie wyselekcjonowane drewno. Na deskach wyraźnie widoczne są struktury i usłojenie dębu. Dopuszczalna jest minimalna ilość małych i zdrowych sęków do 5mm* w przekroju, nie występują większe sęki. Możliwe bardzo niewielkie różnice kolorystyczne między deskami. Biel na deskach nie jest dopuszczalna**
*Szerokość mierzona od krańcowych punktów sęka.
**Dopuszczalna zdrowa biel w kolorze NORDIC (N-3408).

MODERN

Naturalny wzór drewna dębowego doskonale widoczny na deskach. Dopuszczalne są deski z niewielkimi sękami do 20mm długości i do 2mm szerokości. Selekcja charakteryzuje się zdrową bielą,  która może występować do 20% powierzchni deski. Różnice kolorystyczne spowodowane są naturalną obecnością małych sęków i oryginalnej bieli.

LOFT

Loft – to selekcja zawierająca naturalnie wyglądające deski z sękami oraz bielą. To wybór dla tych, którzy chcą mieć „żywą” podłogę – podłogę o naturalnej kolorystyce z sękami i bielą. Dopuszczalne są sęki w nieograniczonej ilości oraz zdrowa biel do 50mm szerokości deski. Mogą występować nieszpachlowane ubytki w sękach szpilkowych i naturalne, nieszpachlowane pęknięcia w strukturze drewna. Bardzo oryginalna i posiadająca swój niepowtarzalny charakter deska dębowa.

Napisz do nas