O nas

STYL DRZEWA – ZESPÓŁ PASJONATÓW DĘBOWEGO DRZEWA

Pracownicy naszej firmy pozostają lojalni drzewu dębowemu – materiałowi, który pozwala nam z pasją wykonywać drzwi, podłogi i schody. Nasze produkty stanowią stylowe wykończenie każdego domu. Począwszy od 1999 roku z najwyższą dbałością i szacunkiem traktujemy każde drzewo które trafia do naszej fabryki, najstarsze okazy osiągają wiek 140 lat.

Proces produkcji poprzedza staranny dobór a następnie zakup najwyższej jakości drewna. Nasz wykwalifikowany zespół od blisko 20 lat pracuje nad tym by procesy, któremu jest ono poddawane wydobywało największe walory tego niezwykłego materiału, zapewniało bezpieczeństwo i najwyższą jakość użytkowania gotowych produktów. W procesie obróbki stosujemy tylko spełniające najwyższe standardy, naturalne, niemieckie produkty.

Inteligentne zastosowania konstrukcyjne podlegają modernizacjom tak by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Wykorzystujemy każdy kawałek drewna – powstałe trociny służą do produkcji brykietu.

Nie dziwi więc fakt, że będąc prawdziwie dumnym z efektów naszej pracy cieszymy się zainteresowaniem klientów, którzy cenią nasze zaangażowanie w doborze materiału, terminowe wykonanie i prawidłowy montaż. Nieustannie wkładamy wysiłek w dążeniu do perfekcji, ucząc się od najlepszych. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi jak również z architektami i firmami budowlanymi.

Nasi klienci mogą skorzystać z szerokiej gamy produktów

Jesteśmy odpowiedzialni i pewni jakości produktów oferowanych przez nasze salony w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku, Olsztynie i Lublinie.

Oferujemy szeroką gamę produktów od bielonego dębu do głębokiego koniaku. Naturalne piękno drewna uzupełniamy o ręczny szlif wykwalifikowanych ludzi. Oferujemy trzy selekcje desek: wolne od sęków – SelectNatur z pośrednią ilością sęków i bogatą w sęki selekcję Rustic.

Nasze usługa obejmuje pomoc w doborze produktów, wykonanie projektu schodów samonośnych w salonach a także ich montaż przez profesjonalne ekipy montażystów.

JAKOŚĆ TOWARZYSZY PRODUKCJI NA KAŻDYM ETAPIE.

Produkcję realizujemy na terenie Litwy w UAB „Ecowood” ( www.ecowood.eu ). Firma produkuje drewniane schody, podłogi i drzwi spełniające najwyższe standardy jakościowe. Produkcja oparta jest o drzewo dębowe ze względu na jego cechy, które gwarantują wysoką odporność na zarysowania i inne czynniki zewnętrzne.

Do produkcji używamy wyłącznie drewna najwyższej jakości , pochodzącego z drzew mających ponad 100 lat. Dostarczamy je do naszej fabryki gdzie z najwyższą starannością kontrolujemy proces produkcji na każdym jego etapie. Nasze drzwi wewnętrzne, schody i deski podłogowe to produkty naprawdę wysokiej jakości.

Suszenie drewna to niezwykle istotny proces, gwarantujący trwałość produktów, dlatego stosujemy profesjonalne suszarki kondensacyne belgijskiej produkcji. Suszenie odbywa sie powoli, przy stałej kontroli temperatury i wilgotności, zapewniając tym samym najlepsze właściwości dla końcowego produktu.

Do obróbki używamy wyłącznie najwyższej jakości, bezpiecznych i ekologicznych składników, które spełniają wymagania obowiązujące producentów zabawek dla dzieci.

Podczas produkcji wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt i technologie. Nowoczesne maszyny precyzyjnie wycinają każdy element zgodnie z projektem. Dzięki temu, nie musisz się ograniczać. Gdy nasz asortyment nie sprosta Twoim oczekiwaniom jesteśmy w stanie wykorzystać twój projekt do stworzenia indywidualnego zamówienia.

Podążając za nowoczesnymi trendami stworzyliśmy maksymalnie stabilny system dwu- i trójwarstowej deski, które idealnie sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym.

Zainwestowaliśmy 2,5 miliona euro w sprzęt produkcyjny.

Ponad połowa naszej produkcji jest eksportowana z Litwy do innych krajów Unii Europejskiej . Fakt ten nie dziwi zważywszy, że wyroby z drewna są cenionym na całym świecie materiałem ze względu na swoją trwałość, aspekty środowiskowe i komfort jaki niesie ich użytkowanie. Cieszymy się, że możemy dostarczać najlepsze produkty z drewna do Państwa domów w Polsce ale również do innych, wymagających klientów w krajach UE. To wysoka jakość naszych produktów wpływa na ich rosnące zainteresowanie w całej Europie!

NAGRODY

2014  Konkurs na projekt wnętrz www.interjeras.lt

2013  Konkurs na projekt wnętrz www.interjeras.lt

Nagroda dla UAB „Architektas LT”, za wykorzystanie podłogi „Styl Drzewa”

„Złota paleta” dla najlepszego rozwiązania kolorystycznego została przyznana firmie UAB „Styl Drzewa”

NASZA HISTORIA:

  • Początek naszej firmy rozpoczął się na początku 1999 roku – kiedy to zajmowaliśmy się instalacją drewnianych podłóg.
  • W 2002r. rozpoczęliśmy produkcję i założyliśmy UAB „Ecowood”.
  • W 2009r. rozpoczęliśmy produkcję i sprzedaż dębowych drzwi.
  • Następnie wprowadziliśmy do oferty kolejne produkty z drewna – zaczęliśmy produkować i sprzedawać drewniane schody.
  • W 2013 roku założyliśmy oddział naszej firmy w Wielkiej Brytanii.
  • Fabryka na Litwie zatrudnia około 200 osób: 150 pracuje na produkcji a 50 w salonach sprzedaży.
  • Posiadamy salony w 5 miastach na Litwie, 5 w polskich miastach i 1 w Wielkiej Brytanii.
  • Aktualnie eksportujemy nasze produkty do 25 krajów.
Napisz do nas