Aktualnosci

2018-10-19

Włoskie podłogi dębowe z kolekcji Mastri Toscani

Medines grindys Toskanos kolekcija1

Często zadajemy sobie pytanie, jakie podłogi są aktualnie modne? Czy istnieje styl, który jest ponadczasowy lub na tyle unikalny że nasz produkt nigdy nie wyjdzie z mody ? Chcemy żeby nasz wybór zachwycał przez wiele lat, był funkcjonalny, stylowy – w końcu podłoga, to główny element wnętrza. Te i podobne wątpliwości zadaje sobie każdy, kto urządza lub remontuje swoje „gniazdko”.

Firma „Styl Drzewa” od wielu lat produkuje podłogi dębowe, drzwi i schody.  Nasi zadowoleni klienci, architekci i projektanci wnętrz zawsze są dla nas źródłem inspiracji. Dzięki Nim, i dla Nich, stwarzamy nowe możliwości kolorystyczne z unikalnymi podłogami, które czerpią i przybliżają ferie barw słonecznej Toskanii. Autor, włoski projektant – Enrico Piselli, rodowity Toskańczyk zawsze podkreśla swoje pochodzenie i z pasją opowiada skąd czerpie swoje inspiracje.

Wiosną 2017 roku podjęliśmy próbę przeniesienia części Włoch – Toskanii do naszej fabryki na Litwie. Głównym wyzwaniem było utrwalenie i połączenie południowego klimatu, zapachu pełnych słońca łąk, a także wyłaniających się z oddali zarysów klimatycznych miasteczek, żyznej ziemi i wszystkiego co z intensywnością oddziałuje na zmysły.

„Zawsze patrzę na dąb jako szczególne drzewo, niepowtarzalne ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość – materiał ten był dla nas odpowiednim „płótnem” które mogliśmy udostępnić naszemu artyście. Enrico mógł w pełni odzwierciedlić bogactwo swojej „małej ojczyzny”. W tym przypadku naturalne piękno i charakter dębu okazał się fantastycznym nośnikiem jego emocji na które przelał autentyczne barwy Toskanii. Dało to fantastyczne rezultaty” – dzielił się wrażeniami założyciel firmy Giedrius Leliuga.

Drewno posiada oryginalne wzory – słoje, które niczym linie papilarne sprawiają, że każda deska jest niepowtarzalna. Ponad 100 lat naturalnego wzrostu tego drzewa jest odzwierciedlone jak nigdzie indziej. Autor kolekcji, Enrico Piselli, mówi: „Łączę dwie pasje: dąb i piękno toskańskiej przyrody. Praca z dębem tutaj na Litwie to szczególny zaszczyt i przyjemność. Jestem zafascynowany ciepłem toskańskich krajobrazów i kolorów. We współpracy z zespołem produkcyjnym mam okazję tworzyć wysokiej jakości produkty. Wynik naszej pracy mogę opisać krótko: „Classico, Naturale, Toscano, Bello” (Klasyka, Naturalność, Toskania, Piękno).

Kolory są niepowtarzalne, ponieważ każdy jest tworzony indywidualnie przy użyciu komponentów z Włoch. Mieszanie ich z wodą, i różnymi barwnikami ma na celu osiągnięcie naturalnego efektu na drewnie dębowym. Autor podkreśla, że uzyskane kolory są głębokie, ale nie zakrywają one naturalnego piękna drzewa, pozostawiając widoczne linie które tworzy sama Natura. Kolekcja przygotowana jest w szerokiej gamie barw, od ciemnych i intensywnych, przez szare aż po delikatne i jasne kolory. W każdym kolorze znajdziemy wyeksponowane naturalnej tekstury drewna.

Nazwy kolorów nowej kolekcji nie są wybierane przypadkowo. Każda zainspirowana jest rzeczywistym miejscem, miastem, górą lub doliną: Farnetella“, „Siena“, „Pienza“, „Montalcino“, itd. Kolekcja „Mastri Toscani” jest dostępna w salonach „Styl Drzewa”.

Wszystkie oferty specjalne

Skontaktujcie z nami


Skontaktujcie z nami


    Pobierz katalog