Grupa Ecowood

O grupie

W skład grupy wchodzą spółki, które zapewniają pełny łańcuch produkcyjny wysokiej jakości produktów wykończenia wnętrz z drewna dębowego, począwszy od surowców, poprzez zaawansowaną produkcję, do odbiorcy końcowego. Pełna kontrola nad całym łańcuchem produkcyjnym pozwala grupie na zapewnienie produktów najwyższej jakości, skuteczne zarządzanie, optymalne wykorzystanie zasobów i realizowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Do grupy Ecowood należy 5 spółek działających na terenie Litwy, Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

We wszystkich spółkach jest zatrudnionych około 350 pracowników.

Spółka STYL DRZEWA SP. Z O.O. – najszybciej rosnąca sieć sprzedaży w Polsce, założona w 2012 r. Profesjonalne konsultacje w nowoczesnych i stylowo urządzonych salonach sprzedaży w 6 największych miastach Polski, które prezentują kolekcje unikalnych produktów, oferują fachowy montaż oraz środki pielęgnacyjne do drewna, dają klientom możliwość wyboru produktów o wysokiej jakości, które nadają domowym i biurowym wnętrzom niepowtarzalnego uroku. Spółka zatrudnia około 40 pracowników, z których 20 to profesjonalni montażyści.

Spółka ECOWOOD UAB to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie. Założona w 2002 r. w miejscowości Wilkija pod Kownem na Litwie, zdążyła zgromadzić ponad 20 lat bezcennego doświadczenia w produkcji wyjątkowej jakości podłóg, schodów i drzwi na indywidualne zamówienie klientów. Zakład zatrudnia około 180 pracowników, których cechują szeroka wiedza, szacunek do dębu, wysoko kultura pracy i orientacja na jakość na każdym etapie produkcji.

Każdego miesiąca w zakładzie jest przerabiane 1000 m³ drewna dębowego. Proces produkcji obejmuje pełny cykl od suszenia surowca do końcowej produkcji.

Strona internetowa

Spółka DUBAVA OOO to tartak, działający od 2004 r. na Ukrainie, gdzie przerabiana jest dłużyca dębowa. W spółce jest zatrudnionych około 50 pracowników. Każdego miesiąca w zakładzie jest przerabiane 800 m³ drewna dębowego. Surowiec, w postaci drewna dębowego, jest nabywany od lasów państwowych, które zapewniają ponowne zalesienia i pielęgnację wykarczowanego drzewostanu według najwyższych standardów ekologicznych.

Większa część surowca pochodzi z lasów certyfikowanych FSC.

 

Spółka MEDŽIO STILIUS UAB – to działająca od 1999 r. największa sieć punktów sprzedaży i montażu podłóg, drzwi i schodów dębowych na Litwie. Profesjonalne konsultacje w nowoczesnych i stylowo urządzonych salonach sprzedaży w 5 największych miastach na Litwie, które prezentują kolekcje unikalnych produktów, oferują fachowy montaż oraz środki pielęgnacyjne do drewna, dają klientom na Litwie możliwość wyboru produktów o wysokiej jakości, które nadają domowy i biurowym wnętrzom niepowtarzalnego uroku. Spółka zatrudnia około 80 pracowników, z których 40 to profesjonalni montażyści.

Strona internetowa

Spółka ECOHARDWOOD LTD – zajmuje się sprzedażą, dystrybucją i montażem naszych produktów w stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie, założona w 2012 r. Spółka posiada salon sprzedaży i sieć magazynów dystrybucyjnych w Londynie. W spółce jest zatrudnionych 5 pracowników. Produkty grupy sprzedawane są detalicznie i hurtowo na cały rynek Wielkiej Brytanii.

Strona internetowa