Grupa Ecowood

O grupie

W skład grupy kapitałowej wchodzą spółki, które kontroluj pełny łańcuch produkcyjny wysokiej jakości produktów wykończenia wnętrz z drewna dębowego, począwszy od surowców, poprzez zaawansowaną produkcję, do produktu finalnego i montażu u odbiorcy końcowego. Pełna kontrola nad całym łańcuchem produkcyjnym pozwala grupie na zapewnienie produktów najwyższej jakości, skuteczne zarządzanie procesem produkcyjnym, optymalne wykorzystanie zasobów i realizowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Do międzynarodowej grupy kapitaowej Ecowood należy 5 spółek działających na terenie Litwy, Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, a mianowicie, UAB MEDŽIO STILIUS, UAB ECOWOOD, STYL DRZEWA SP. Z O.O.,  DUBAVA OOO oraz ECOHARDWOOD, LTD.

Obecnie we wszystkich spółkach znajduje zatrudnienie ponad 350 pracowników.

Spółka STYL DRZEWA SP. Z O.O. – to najszybciej rosnąca sieć sprzedaży podłóg, drzwi i schodów w Polsce, założona w 2012 r. Oferuje profesjonalne konsultacje w nowoczesnych i stylowo urządzonych salonach sprzedaży, obecnie już w 7 największych miastach Polski, które prezentują kolekcje unikalnych produktów wykończenia wnętrz wyłącznie z drewna dębowego, środki do ich pielęgnacji, dając klientom możliwość realnego wyboru produktów o najwyższej jakości, które nadają domowym i biurowym wnętrzom niepowtarzalnego uroku. Na koniec, nasze salony oferują fachowy montaż wszystkich produktów według zaleceń producenta przez wyspecjalizowane ekipy montażowe na terenie całego kraju. Obecnie w spółce znajduje zatrudnienie 40 pracowników, z których jedna trzecia to profesjonalni montażyści.

Spółka ECOWOOD UAB to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie. Założona w 2002 r. w miejscowości Wilkija pod Kownem na Litwie, zdążyła zgromadzić ponad 20 lat bezcennego doświadczenia w produkcji wyjątkowej jakości podłóg, schodów i drzwi z dębu na indywidualne zamówienie klientów. Obecnie zakład zatrudnia około 180 pracowników, których cechują dążenie do zdobywania wiedzy, szacunek do dębu, wysoka kultura pracy i zorientowanie na jakość na każdym etapie produkcji.

Każdego miesiąca w zakładzie jest przerabiane ponad 1000 m³ tarcicy drewna dębowego. Większość surowców pochodzi od dostawców z certyfikatem FSC®. Proces produkcji obejmuje pełny cykl od suszenia surowca do produktu końcowego.

Strona internetowa

Spółka DUBAVA OOO to w rzeczywistości tartak, działający od 2004 r. na Ukrainie, gdzie przerabiana jest dłużyca dębowa. W spółce jest zatrudnionych około 50 pracowników. Każdego miesiąca w zakładzie jest przerabiane 800 m³ drewna dębowego. Surowiec, w postaci okrągłego drewna dębowego, jest nabywany od lasów państwowych, które zapewniają ponowne zalesienia i pielęgnację wykarczowanego drzewostanu według najwyższych standardów ekologicznych.

 

 

Spółka MEDŽIO STILIUS UAB – to działająca od 1999 r. największa sieć punktów sprzedaży i montażu podłóg, drzwi i schodów dębowych na Litwie. 5 nowoczesnych i stylowo urządzonych salonów sprzedaży, rozmieszczonych w największych miastach Litwy, oferują fachowe konsultacje, elegancko prezentują kolekcje wyjątkowych produktów z dębu, zapewniają fachowy montaż oraz środki pielęgnacyjne do drewna, dają klientom na Litwie możliwość wyboru produktów o wysokiej jakości, które nadają domom i biurom niepowtarzalnego uroku. Spółka zatrudnia obecnie około 80 pracowników, z których połowa to profesjonalni montażyści.

Strona internetowa

Spółka ECOHARDWOOD LTD – założona w 2012 r. na terenie Wielkiej Brytanii spółka zajmuje się sprzedażą, dystrybucją i montażem naszych produktów w stolicy, Londynie. Spółka posiada salon sprzedaży i sieć magazynów dystrybucyjnych w Londynie. W spółce jest obecnie zatrudnionych 5 pracowników. Produkty grupy sprzedawane są detalicznie i hurtowo na cały rynek Wielkiej Brytanii.

Strona internetowa

Skontaktujcie z nami


    Skontaktujcie z nami


    Skontaktujcie z nami


      Pobierz katalog