Aktualnosci

2020-01-14

Dzielenie się wiedzą wśród specjalistów

Medzio stilius meistrai mokymai Saicos Stauf medines grindys durys laiptai

Dzielenie się wiedzą pomaga proponować klientom najlepsze rozwiązania

Jakość dębowej podłogi zależy od wielu czynników: jakości drewna, jego przygotowania, procesu produkcyjnego  a także materiałów użytych do końcowego etapu układania desek. We współpracy z niemieckimi firmami STAUF i SAICOS nasi montażyści nie tylko mają możliwość poszerzenia swoich umiejętności, wiedzy technicznej ale przede wszystkim wdrażają wszystkie nowości i stosują najlepsze rozwiązania w montażu podłóg i przenoszą je do mieszkań, domów i biur naszych klientów, wszędzie tam gdzie jadą na montaż.

Jakie znaczenie ma stosowanie olejów „SAICOS” ?

Coraz więcej osób ceni naturalny wygląd drewna i preferuje olejowane deski podłogowe. Dzięki temu można zyskać podwójnie: cieszyć się naturalną fakturą drewna, pięknym wyglądem drewna i łatwą konserwacją podłogi. Jeśli powierzchnia jest lakierowana, trudno jest odnowić konkretny obszar podłogi, ponieważ różnica między „starym” a „nowo” położonym lakierem pozostanie widoczna, przez co cała powierzchnia musi być przeszlifowana i nałożona jednolita warstwa lakieru. Niewątpliwą zaletą desek olejowanych jest możliwość przeszlifowania i punktowej naprawy podłogi i jej zaolejowanie,  względem podłóg lakierowanych, gdzie konieczne jest przeszlifowanie całej powierzchni podłogi. Olej firmy SAICOS jest wyjątkowy również z innego powodu, wytwarzany jest z naturalnych surowców roślinnych – wosków i olejów roślinnych: wosków Carnauba i Candelilla, soi, słonecznika, ostu i wosków parafinowych. Olej nie zawiera biocydów ani konserwantów. Dzięki zastosowaniu tego oleju produkty są bezpieczne, naturalnie chronią drewno, pozwalają mu oddychać i optymalnie regulują jego wilgotność.

 

   

 

Jak wybrać odpowiedni klej ?

Wybór odpowiedniego kleju to jeden z najważniejszych kroków do sukcesu którym jest idealne położenie drewnianej podłogi aby służyła długo i niezawodnie. Montażyści pracujący w Styl Drzewa stosują niemiecki klej STAUF. Firma ma ponad 175 lat doświadczenia w produkcji klejów, co wiele mówi o jakości produktu, innowacyjności i niezawodności ich rozwiązań. Najczęściej stosowanym podłożem jest klej polimerowy, poliuretanowy lub rozpuszczalnikowy, który nie zawiera wody. Takie kleje mogą być stosowane do przyklejenia drewnianej podłogi bezpośrednio do podłoża betonowego i nadaje się do podgrzewanych podłóg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Idealny montaż podłogi w domu to odpowiedzialny, pracochłonny i wymagający wiedzy proces. Jeżeli posiadają Państwo pytania, zachęcamy do zadawania pytań pracownikom firmy Styl Drzewa.
Chętnie podzielimy się nowościami i spostrzeżeniami – w końcu jesteśmy odpowiedzialni i staramy się wnosić radość, przytulność i długowieczność do wnętrz naszych klientów.

 

 

 

 

Wszystkie oferty specjalne

Skontaktujcie z nami


Skontaktujcie z nami


    Pobierz katalog