Blog

2022-08-25

Czy opłaca się inwestować w drewniane podłogi w domu?

Dębowe podłogi sprawiają wrażenie solidności, jakości i przytulności, dlatego większość z nas marzy o takiej podłodze. Z drugiej strony, podłogi drewniane nie należą do najtańszych rozwiązań, dlatego, obliczając budżet inwestycyjny lub remontowy, często mamy wątpliwości, czy opłaca się taka inwestycja.

Niniejszy post jest poświęcony trzem najważniejszym argumentom, które podnoszą eksperci rynku nieruchomości, w kwestii dlaczego podłogi dębowe to rozsądna i długoterminowa inwestycja podnosząca wartość nieruchomości, jakość życia i wygodę.

Czy opłaca się inwestować w drewniane podłogi w domu?

1. Podłogi drewniane podnoszą wartość nieruchomości

Specjaliści rynku nieruchomości już od dłuższego czasu twierdzą, że podłogi drewniane to rozwiązanie, które ma największy wpływ na podniesienie wartości nieruchomości przy jej odsprzedaży.

W 2022 r. REALTORS przeprowadziło badanie, w którym obliczono, jakiego zwrotu z inwestycji w wykończenie lub remont nieruchomości może oczekiwać właściciel w przypadku jej sprzedaży. Mimo, że badanie dotyczyło rynku amerykańskiego, podłogi drewniane w Europie mają również dużą wartość, dlatego wyniki badania będą podobne dla naszego rynku.

Wyniki badania REALTORS® wskazały, że podłogi drewniane to inwestycja, która opłaca się najbardziej. Poza tym, dąb jest drewnem, które jest cenione za swoją trwałość, wytrzymałość i przewodność cieplną.

Po analizie wartości nieruchomości, w których zostały ułożone podłogi dębowe, okazało się, że w przypadku sprzedaży, właściciel może liczyć na zwrot w wysokości 147% inwestycji. Zwrot z inwestycji w podłogi z innego drewna jest odrobinę niższy, ale i tak wynosi 118%. Dla porównania, na trzecim miejscu uplasowały się inwestycje w ocieplenie, które dawały zwrot w 100%, a pełne wyposażenie i remont kuchni dawały 83% zwrotu.

Rzeczoznawcy wyceny nieruchomości zauważają, że opłacalność inwestycji nie zależy od tego, czy deski podłogowe są lite, czy warstwowe. Dlatego osobom praktycznym zalecamy zwrócić uwagę także na takie aspekty jak łatwość montażu, cenę i możliwość adaptacji do wnętrza – deski o konstrukcji warstwowej mają przewagę we wszystkich tych aspektach. Warstwowe podłogi dębowe są tańsze, szybsze i łatwiejsze w układaniu oraz nadają się idealnie na ogrzewanie podłogowe.

Wartość dodana podłóg dębowych jest zauważalna nie tylko w przypadku sprzedaży lokalu, ale również wynajmując go. Panele czy wykładzina, czyli rozwiązania, które szybko się wycierają, działają negatywnie na atrakcyjność wynajmowanego lokalu, natomiast podłogi drewniane o wysokiej jakości, pomagają podnieść cenę wynajmu.  Wynajmujący, częściej niż kupujący, oczekują, że lokal będzie w pełni gotowy do zamieszkania czy użytkowania. Rzadko kiedy lokatorzy decydują się na remont nieruchomości, która do nich nie należy, a jeżeli już, to jest to tani, kosmetyczny remont.

2. Podłogi dębowe służą przez całe życie i są łatwe w utrzymaniu

Eksperci rynku nieruchomości obserwują wahania klientów, którzy wykańczają nowe lokale, wobec stosowania podłóg drewnianych ze względu na ich cenę. Niestety nie biorą oni pod uwagę faktu, że taka podłoga będzie służyła nie tylko im, ale ich dzieciom, a nawet wnukom.

W porównaniu do innych rozwiązań, trwałość podłóg dębowych jest niewiarygodnie dłuższa, jeżeli spełniają one trzy podstawowe warunki – górna warstwa ma przynajmniej 3 mm grubości, podłogi zostały ułożone fachowo i są odpowiednio utrzymywane.

Zakład „Ecowood“, produkty, którego sprzedaje „Styl Drzewa“, może pochwalić się deskami podłogowymi, których górna warstwa stanowi aż 3,5 mm naturalnego dębu europejskiego. Zapewnia ona maksymalną stabilność i pozwala na kilkukrotne cyklinowanie parkietu. Wszystkie deski podłogowe są olejowane ekologicznym olejem firmy SAICOS, który nie tylko uwydatnia naturalne piękno drewna, ale również zapewnia proste utrzymanie i odnawianie podłogi. Ponadto, w naszym zespole posiadamy doświadczonych montażystów podłóg, którzy z dużą precyzją układają podłogi sprzedawane przez „Styl Drzewa” w całej Polsce.

3. Podłóg drewnianych nie potrzeba wymieniać

Takie wartości jak estetyka, przytulność i jakość życia, niewątpliwie odgrywające olbrzymia rolę w wystroju wnętrza, trudniej zmierzyć niż opłacalność lub trwałość. Wymiana podłogi to skomplikowana operacja, dlatego warto podjąć przemyślaną decyzję, dzięki której podłoga będzie wyglądała świetnie niezależnie od rozstawienia mebli czy innych detali wnętrza.

Olejowane podłogi dębowe są uniwersalne, doskonale pasują do wnętrz w różnych stylach wykończenia. Ponieważ podłogi drewniane mogą być ułożone prawie we wszystkich pomieszczeniach – od salonu i sypialni do pokoju dziecięcego i kuchni – takie rozwiązanie pozwala na łączenie różnych przestrzeni domu tworząc jednolity i zbalansowany styl.

medines grindys namuose

Zapraszamy na konsultacje

Naprawdę warto zainwestować w profesjonalnie ułożone, olejowane podłogi dębowe wysokiej jakości, a my możemy pomóc zdecydować, gdzie i jakie podłogi mogą Państwo zamontować.

W „Stylu Drzewa” oferujemy bardzo wysokiej jakości podłogi z dębu europejskiego z montażem, jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny oraz bardzo krótkie terminy realizacji zamówień – 4 tygodnie dla tradycyjnych desek i 7 tygodni dla parkietu dębowego. Szeroki asortyment wybarwień, selekcji, szerokości i konstrukcji desek oraz stylów układania pozwalają Państwu na wybór optymalnego wariantu.

Problem z wyborem? Zapraszamy do kontaktu w sprawie konsultacji lub wizyty w najbliższym salonie.

Wszystkie oferty specjalne

Skontaktujcie z nami


Skontaktujcie z nami


    Pobierz katalog