Odkryj piękno i zdrowotne korzyści drewnianych podłóg

Wybór odpowiedniej podłogi to ważna i odpowiedzialna decyzja, której każdy poświęca wiele czasu i przemyśleń, nierzadko konsultując się ze znawcami tematu.
Trzeba pamiętać że wybierając drewniane podłogi inwestujesz nie tylko w elegancję swojego domu, ale także w zdrowie i dobrostan Twojej rodziny. Naturalne drewno, znane jest ze swojej trwałości i ponadczasowego piękna, jest również wyborem ekologicznym, który przynosi korzyści zarówno Tobie, jak i naszej planecie.

Możemy ułatwić to zadanie, dzieląc się z Państwem naszym doświadczeniem i wiedzą na temat tego, jak i z czego powstają podłogi drewniane, jakie materiały są wykorzystywane do ich produkcji oraz co należy wziąć pod uwagę przy wyborze podłogi, która zapewnia zdrowe otoczenie do życia. Wierzymy, że dobrze poinformowany klient zawsze dokona właściwego wyboru.

Odkryj piękno i zdrowotne korzyści drewnianych podłóg
Projekt: HI interjero dizainas. Zdjęcia: InterioShot. Barwa katalogowa: 3408, biel. Selekcja drewna: Rustic.

Naturalne piękno dębowych podłóg

Jedną z głównych zalet podłóg drewnianych jest naturalny proces ich powstawania. Dębowe deski podłogowe „Ecowood“ to nie tylko wybór estetyczny, ale także ekologiczny. Nasze podłogi są wyjątkowe, ponieważ są produktem inżynieryjnym, składającym się z dwóch lub trzech sklejonych warstw. Deski trójwarstwowe charakteryzują się zaawansowaną i symetryczną konstrukcją dębu z obu stron.

Warto zauważyć, że warstwy łączone są z najwyższej jakości klejów, wolnych od formaldehydu (nieszkodliwych dla zdrowia) i doskonale nadaje się do bezpiecznego użytkowania. Wszystkie nasze deski są starannie wykończone ekologicznym olejem SAICOS, co czyni je idealnym wyborem dla osób ceniących sobie naturalne materiały i zdrowy styl życia.

Odkryj piękno i zdrowotne korzyści drewnianych podłóg
Produkcja podłóg drewnianych w zakładzie „Ecowood“.

Przyjazność dla środowiska to dla nas priorytet. Dlatego też nasze deski posiadają certyfikaty potwierdzające, że są wolne od szkodliwych substancji chemicznych, co sprawia, że są bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwych użytkowników, alergików a  zwłaszcza dzieci.

Zapobiegaj zanieczyszczeniom powietrza w swoim domu, czyli Lotne związki organiczne (LZO): czym są i dlaczego warto o nich wiedzieć?

Lotne związki organiczne, powszechnie znane jako LZO, to grupa organicznych substancji chemicznych, które mogą łatwo ulatniać się do otaczającego powietrza. To problem z którym coraz częściej się spotykamy w naszej przestrzeni. Różne ciała stałe i ciecze uwalniają LZO jako gazy i przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz. LZO można znaleźć w szerokiej gamie produktów gospodarstwa domowego i materiałów budowlanych, w tym w farbach, środkach czyszczących, klejach i wykładzinach podłogowych.

Eksperci od zdrowia i badacze środowiska są zaniepokojeni wpływem LZO na ludzkie zdrowie. Długotrwałe narażenie na podwyższone poziomy LZO może powodować szereg problemów zdrowotnych, wpływając zarówno na układ oddechowy, jak i ogólne samopoczucie. Najczęstsze objawy związane z narażeniem na LZO to podrażnienie oczu, nosa i gardła, bóle głowy, zawroty głowy i nudności. Eksperci ds. zdrowia, w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), przeprowadzili szeroko zakrojone badania nad wpływem LZO na zdrowie. Wyniki badań podkreślają znaczenie minimalizowania narażenia na LZO, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie ich stężenie może być wyższe. Osoby, które mają już problemy z układem oddechowym, takie jak astma lub alergie, są szczególnie podatne na niekorzystny wpływ LZO.

Podłogi winylowe: warto ocenić ryzyko

Podłogi winylowe to produkt syntetyczny, często wykorzystujący PVC (polichlorek winylu) i inne materiały syntetyczne w procesie produkcji. Wiele podłóg winylowych dostępnych na rynku emituje lotne związki organiczne, które mogą przyczyniać się do zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. To nie przypadek, że sami producenci i sprzedawcy podłóg winylowych mają konkretne zalecenia dotyczące tego, jak długo i jak intensywnie wietrzyć pomieszczenia z podłogą winylową. Sam fakt istnienia takich zaleceń oznacza, że producenci zdają sobie sprawę z tego, że podłogi winylowe są rozwiązaniem niosącym ze sobą ryzyko dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Zalecenia dotyczące aktywnej wentylacji po instalacji podłogi winylowej są bardzo zróżnicowane i wymagają przemyślanego i odpowiedzialnego wyboru: otwarte okna i drzwi przez kilka dni lub tygodni, specjalne wentylatory, a nawet opracowanie oczyszczaczy powietrza, które mają na celu „wychwytywanie” emitowanych lotnych cząstek. Ograniczeniem jest też podnoszenie temperatury w pomieszczeniu powyżej zalecanej, ponieważ ciepło sprzyja uwalnianiu się lotnych związków. Jest to poważne ostrzeżenie dla osób, którzy rozważają podłogi winylowe z ogrzewaniem podłogowym.

Obiektywnie rzecz biorąc, należy przyznać, że technologia została opracowana w celu produkcji podłóg winylowych o wyjątkowo zmniejszonej emisji lotnych związków organicznych. Podłogi takie można rozpoznać po niezwykle wysokiej cenie.

Zalecenie: zawsze pytaj o jakość i inne certyfikaty, które niepodważalnie potwierdzają bezpieczeństwo produktu, tak, że nie będziesz musiał wdychać związków chemicznych w swoim domu.

Rysują się czy nie?

Nie jest tajemnicą, że wszystkie podłogi się rysują. Pytanie brzmi, co takiego może je uszkodzić i co zrobić, gdy już dojdzie do zarysowania?

Dąb należy do najtwardszych gatunków drewna w naszym klimacie, więc dębowe podłogi także są wytrzymałe, ale jeśli przypadkowo upuściłeś ostry przedmiot, narzędzie, nieostrożnie przesuwałeś meble, to możesz zarysować drewnianą podłogę.
Jednym z mitów jest informacja że mocna warstwa plastiku na podłodze winylowej sprawia że są one bardziej odporne na zarysowania. Nie sugerujemy, aby właściciele takich podłóg przeprowadzali test wytrzymałości. Lepiej uwierzyć i zaakceptować fakt, że wszystkie rodzaje podłóg można zarysować i uszkodzić. Co się tyczy podłóg winylowych, są one uszkadzane przez gumę, dlatego nie należy używać mebli z gumowymi kółkami lub maty z gumowym spodem.

Rozważmy jakie możliwości usunięcia zarysowań są dostępne dla właścicieli podłóg z naturalnego drewna w porównaniu do podłóg winylowych. Pod względem praktyczności, podłogi drewniane mają tę zaletę, że są łatwe w utrzymaniu i naprawie. Podłogi drewniane są zazwyczaj łatwe w czyszczeniu, a w przypadku zadrapań lub uszkodzeń, uszkodzony obszar można przeszlifować lub odnowić. Podłoga drewniana to rozwiązanie zrównoważone dla otoczenia pod każdym względem. Chociaż winyl jest odporny na zarysowania, w przypadku jego uszkodzenia konieczna jest wymiana całej podłogi, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i stratą czasu.

Nasza rekomendacja jest taka: wybierając podłogę, planuj na dłużej niż 10-15 lat, rozważ wszystkie plusy i minusy. Wybór wysokiej jakości podłogi, która zostanie dobrze ułożona na pewno podniesie wartość nieruchomości, to trafna inwestycja pod każdym względem, w przeciwieństwie do krótkoterminowych rozwiązań, które będą generować dodatkowe wydatki.

Odkryj piękno i zdrowotne korzyści drewnianych podłóg
Projekt: Helloeverything. Zdjęcia: InterioShot. Barwa katalogowa: Q-4505, Silver Dust. Selekcja drewna: Rustic.

Dla przypomnienia:

 • Zawsze pytaj sprzedawcę, jakie materiały zostały użyte do produkcji danej podłogi.
 • Poproś o certyfikaty potwierdzające jakość i skład.
 • Zadaj sobie pytanie, czy podłoga, którą zamierzasz kupić, będzie zdrowa dla domowników i czy nie będzie uwalniać do powietrza szkodliwych substancji.
 • Oceń produkt jeszcze dokładniej, jeśli planujesz jej montaż na ogrzewaniu podłogowym – ryzyko zanieczyszczeń chemicznych wzrasta w wyższych temperaturach.
 • Sprawdź opcje konserwacji i renowacji danej podłogi.
 • Podłoga to inwestycja długoterminowa, więc planuj odpowiedzialnie, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty: korzyści zdrowotne, konserwację i renowację, trwałość, przystosowanie do ogrzewania podłogowego, itd.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy swoimi argumentami obalić mity, bo w rzeczywistości cena podłóg drewnianych może być bardzo atrakcyjna i może z łatwością konkurować z podłogami syntetycznymi. Inwestycja w podłogę drewnianą z dębu ma sens, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ciągu najbliższych 10-15 lat nie będziemy musieli wymieniać podłogi drewnianej, podczas gdy wymiana podłogi syntetycznej może okazać się konieczna w tym samym czasie – to wybór jest zupełnie oczywisty.

Promocje

Left Right
Dębowa deska podłogowa z niemieckim certyfikatem jakości
 • Szybkie terminy produkcji!
 • Selekcja Rustic bez bieli
 • Szerokość desek: 180mm
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Bezpośredni Zakup od Producenta
 • Konstrukcja: dwuwarstwowa na Ecoboard
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń
 • Ponad 23 letnie doświadczenie na rynku!

7-dniowy termin produkcji!

Promocja!
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Filong w selekcji Original, unikalny rysunek dębu, model zdobywający coraz większą popularność.
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze
 • Ponadczasowe wzory, w połączeniu z jakością wykonania zapewni długoletnią trwałość, bez obawy o konieczność wymiany drzwi w razie uszkodzenia

Filong w selekcji Original, unikalny rysunek dębu, model zdobywający coraz większą popularność.

Promocja!
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze
 • Ponadczasowe wzory, w połączeniu z jakością wykonania zapewni długoletnią trwałość, bez obawy o konieczność wymiany drzwi w razie uszkodzenia

Drewniane drzwi w 100% z dębu

Promocja!
Jodełka francuska 45°
Jodełka francuska 45°
 • Bezpośrednio od producenta – niezrównany stosunek gwarancji jakości do najlepszej ceny
 • Optymalna szerokość desek i idealne proporcje dla każdego wnętrza
 • Szybka realizacja zamówienia
 • Idealne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe
 • Wyjątkowa konstrukcja dwuwarstwowa na sklejce brzozowej – stabilność i trwałość bez kompromisów
 • Ponadczasowa elegancja i precyzyjne docięcie kątów to doskonały wygląd na lata

Przystosowane do ogrzewania podłogowego

Skontaktujcie z nami

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


  Skontaktujcie z nami

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


  Skontaktujcie z nami

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


   Pobierz katalog