Blog

2023-05-29

Schody drewniane jako ozdoba domu: udana współpraca z klientem prowadzi do pozytywnych rezultatów

Popularność schodów stale rośnie, o czym świadczy coraz większa liczba zapytań ofertowych dotyczących schodów. Oznacza to że coraz więcej klientów docenia wartość inwestycji w wystrój wnętrza i jego jakość. Współcześni klienci kładą również nacisk na harmonijne dopasowanie do siebie, różnych elementów wystroju wnętrza, takich elementów jak drewniane schody, podłogi, drzwi wewnętrzne, aby stworzyć przytulne wnętrze we własnym stylu. Naturalne drewno, zwłaszcza dąb, jest niezwykłym materiałem, który pozwala na stworzenie unikalnego wnętrza we własnym domu. Wybór schodów, w przeciwieństwie do podłóg i drzwi, wiąże się z większym wysiłkiem, a droga do osiągnięcia upragnionego rezultatu jest dłuższa. Rozpoczyna się od rysunku technicznego lub projektu. Zastanówmy się zatem, czego potrzebujemy, aby osiągnąć wymarzony efekt na długie lata?

Schody drewniane
Kolor: 3481, Orzech

Ogólny wygląd schodów – pierwszy etap projektowania

Aby projektant mógł sprostać wszystkim oczekiwaniom klienta dotyczącym wymarzonych schodów, proces projektowania powinien rozpocząć się już na etapie projektowania domu. W przeciwnym razie, przestrzeń w wybudowanym domu może znacznie ograniczyć możliwości projektanta, a tym samym posiadane zdjęcie lub pomysł idealnych schodów, które klient przynosi, często pozostaje jedynie fantazją, ponieważ rzeczywistość nie zawsze na to pozwala. Dlatego warto rozpocząć rozmowę z naszymi ekspertami już na wczesnym etapie inwestycji.

Drewniane schody samonośne projektuje się wtedy, gdy w wybudowanym domu pozostawiono tylko otwór schodowy. W istniejącej przestrzeni możemy zaprojektować kształt schodów, ułożenie stopni oraz balustradę z poręczami i jej mocowanie. Miejsce przyszłych schodów musi być wystarczająco przestronne, abyśmy mogli zaprojektować bezpieczne i wygodne schody oraz uwzględnić drobne szczegóły, które sprawiają, że schody będą doskonale dopasowane do ogólnego stylu wnętrza.

Drewniane schody samonośne

Stopnie schodów na konstrukcji metalowej i betonie są projektowane po dokładnej ocenie już postawionej konstrukcji na Państwa inwestycji. Wówczas dopieramy najlepsze poręcze, które można zamocować do gotowej konstrukcji lub do specjalnie zaprojektowanych stopni. Prawdziwym wyzwaniem jest zaprojektowanie stopni poręczy zgodnie z normami, jeśli mamy do czynienia z niewłaściwie wykonaną konstrukcją metalową lub betonową. Często spotykane błędy to stopnie betonowe o różnej wysokości, gdy wykonawca nie uwzględnił grubości warstwy wykończeniowej. Niestety takie stopnie o niejednakowej wysokości nie są też bezpieczne. Równie istotna jest głębokość stopnia. Często mylnie zakłada się, że stopień wydłuży się po zamontowaniu drewnianej stopnicy z noskiem, ale to tylko częściowo prawda i tylko wtedy, gdy wchodzimy po schodach. Głębokość stopnia jest ograniczona przez konstrukcję metalową lub betonową schodów, a nasi specjaliście mogą w pewnym stopniu zniwelować różnice, ale nie mają możliwości faktycznego jej powiększenia.

Stopnie schodów na konstrukcji betonie
Stopnie schodów na konstrukcji betonie

Radzimy wszystkim klientom, aby zaplanowali wymarzone schody jeszcze przed wykonaniem konstrukcji.

Stopnie schodów na konstrukcji metalowej i betonie
Stopnie schodów na konstrukcji metalowej i betonie

Schody „wiszące” wyróżniają się zapierającym dech w piersiach wyglądem. Wsporniki stopni są mocowane w ścianie nośnej po jednej stronie, a na nich projektuje się „pudło” stopni, które sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu. Takie schody wymagają specjalnie zaprojektowanej przestrzeni, aby zachować normy bezpieczeństwa.

Obowiązkowe wymagania techniczne bezpiecznych schodów

Projektowanie schodów to proces złożony i odpowiedzialny. Ważne jest nie tylko estetyczne wykończenie, ale także solidność i bezpieczeństwo dla użytkowników. Schody drewniane muszą spełniać konkretne wymagania dotyczące liczby stopni, ich wysokości, głębokości i szerokości. Przepisy określają wytyczne dotyczące wytrzymałości i bezpieczeństwa, którymi projektanci muszą się kierować.

Nasi specjaliści nie tylko przestrzegają przepisów budowlanych, ale również biorą pod uwagę różne czynniki, takie jak obecność małych dzieci i zwierząt w domu oraz preferowany styl wnętrza. Projektując schody Państwa marzeń, dbamy o to, aby spełniały Państwa oczekiwania przez wiele lat.

Kształt schodów jest często determinowany przez Państwa wizję. Dlatego ważne jest, aby podzielić się nią z naszymi projektantami! Po zbudowaniu otworu schodowego i wyznaczeniu kierunku schodów, trudno jest wprowadzać zmiany. Nasze zespoły projektowe starają się znaleźć udane rozwiązania, ale niektóre elementy mogą być ograniczone. Na przykład, jeśli brakuje miejsca na mocowanie poręczy do boku konstrukcji schodów, niestety nie będziemy w stanie ich zaprojektować. W takich sytuacjach nasi specjaliści znajdują alternatywne rozwiązania, takie jak zaprojektowanie mocowania balustrady do stopni. Im wcześniej podzielą się Państwo swoją wizją ze specjalistami, tym łatwiej uniknąć takich sytuacji.

W kształcie litery „I”

W kształcie litery „C”

W kształcie litery „U”

W kształcie litery „L”

Schody drewniane: widoczny akcent wystroju wnętrza czy stylowe wkomponowanie się w otoczenie

Dzięki doświadczeniu naszych projektantów, jesteśmy w stanie odpowiedzieć nie tylko na kwestie techniczne, ale również na te związane ze stylem i designem. Klienci mają szeroki wybór: możemy dopasować schody pod względem kolorystyki do podłóg, drzwi wewnętrznych, listew przypodłogowych, lub stworzyć kontrast między stopniami schodów a innymi elementami wystroju wnętrza.

Nasze stopnie są wykonane w 100% z litego drewna dębowego. Inżynieryjna konstrukcja drewna zapewnia ich stabilność. Wybór stopnic i podstopnic zależy od typu konstrukcji schodów oraz Państwa preferencji. Każdy element ma wpływ na styl, dlatego warto omówić potrzeby stylowe i funkcjonalne z naszymi projektantami. Wybierając barwę podstopnicy, należy wziąć pod uwagę ogólny styl wnętrza. Oferujemy bogatą paletę kolorów, dzięki czemu można idealnie dopasować schody, drzwi i listwy przypodłogowe. Dodatkowo, wszystkie produkty otrzymają Państwo od jednego producenta, co pozwala na jeszcze lepsze osiągnięcie harmonijnego stylu wnętrza.

Jeśli chodzi o poręcze, polecamy szkło, drewno, malowany metal lub stal nierdzewną. Nasi projektanci cenią sobie klientów, którzy mają własną wizję, a my pomagamy jej realizacji. Jeśli nie są Państwo pewni, jakie schody wybrać, rozmawiamy z klientami o preferowanym stylu i ich stylu życia, co pomaga nam zaproponować rozwiązanie, które zadowoli wszystkich. Osoby ceniące przestrzeń często wybierają szklane balustrady, które mogą stanowić również element dekoracyjny. Natomiast miłośnicy naturalnego drewna dębowego wybierają drewniane balustrady, a my pomagamy w doborze balustrad, tralek i słupków z naszej kolekcji. Balustrady mogą być malowane na dowolny kolor z palety RAL/NCS, co dodaje różnorodności do wnętrza. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się balustrady o malowanej konstrukcji metalowej z naszej najnowszej oferty.

Wszyscy nasi klienci zamawiający schody w stylu „Styl Drzewa” potwierdzają, że proces ten jest zaskakująco łatwy i przekracza ich oczekiwania. W naszych salonach sprzedaży na terenie całego kraju czekają doświadczeni konsultanci, którzy pomogą Państwu od samego początku. Doceniamy klientów, którzy przychodzą z własnymi rysunkami i wstępnymi obliczeniami. Jednak prawdziwa magia dzieje się, gdy otrzymują Państwo projekt wizualizacji 3D. Dzięki pełnej makiecie, którą można obejrzeć z każdej strony pod dowolnym kątem, klienci zaczynają dostrzegać swoje marzenie jako rzeczywistość. Dzięki temu narzędziu można dokonać oceny i wprowadzić ewentualne zmiany.

Produkcja i montaż schodów – kluczowe etapy w drodze do osiągnięcia końcowego rezultatu

Po ustaleniu szczegółów dotyczących konstrukcji schodów, nasz zespół projektantów angażuje się w opracowanie projektu technicznego, który zostanie przekazany do produkcji. Precyzja jest tutaj niezwykle istotna! W tym celu nasz specjalista odwiedza Państwa dom, aby dokładnie zmierzyć i zebrać odpowiednie wymiary. Każdy milimetr ma znaczenie. Przygotowany rysunek techniczny jest następnie przekazywany do naszego centrum komputerowego CNC, gdzie za pomocą precyzyjnego wycinania, tworzymy nawet najbardziej skomplikowane kształty.

Wyprodukowane schody są dostarczane i montowane przez nasz doświadczony zespół fachowców. Każdy z nich ma dostęp do rysunków technicznych, co pozwala na płynny proces montażu bez zbędnych opóźnień – to rezultat harmonijnej współpracy między projektantami, produkcją i montażem, wszystko w ramach jednej firmy. Oczywiście, schody można by zamontować samodzielnie, ale tylko nasi wykwalifikowani fachowcy o wysokim standardzie osobistym wykonają to zadanie precyzyjnie i z wysoką jakością. Możecie Państwo być pewni, że na wczesnym etapie montażu schody będą odpowiednio zabezpieczone i chronione przez cały proces wykańczania wnętrza.

Nie bez powodu nazywamy się ekspertami od dębu, ponieważ specjalizujemy się w pracy z tym konkretnym drewnem i zdobyliśmy w tym obszarze ponad 20-letnie doświadczenie. Przez ten czas wyprodukowaliśmy i zamontowaliśmy tysiące metrów kwadratowych podłóg, tysiące drzwi oraz tak dużą ilość schodów, że moglibyśmy dotrzeć aż na Księżyc. Każda nowa współpraca z klientem jest dla nas jak podróż do wyjątkowego i fascynującego miejsca. Dzięki temu zdobywamy nową wiedzę, podzielamy emocje, a na końcu towarzyszy nam satysfakcja i zadowolenie klienta.

Serdecznie zapraszamy do wyruszenia z nami w tę podróż!

 

Promocje

Left Right
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze
 • Ponadczasowe wzory, w połączeniu z jakością wykonania zapewni długoletnią trwałość, bez obawy o konieczność wymiany drzwi w razie uszkodzenia

Drewniane drzwi w 100% z dębu

Dębowa deska podłogowa z niemieckim certyfikatem jakości
 • Ponad 23 letnie Doświadczenie
 • Bezpośredni Zakup od Producenta
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Konstrukcja: dwuwarstwowa na Ecoboard
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń

Przystosowane do ogrzewania podłogowego

Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze
 • Ponadczasowe wzory, w połączeniu z jakością wykonania zapewni długoletnią trwałość, bez obawy o konieczność wymiany drzwi w razie uszkodzenia

Drewniane drzwi w 100% z dębu

Dębowa deska podłogowa z niemieckim certyfikatem jakości
 • Ponad 23 letnie Doświadczenie
 • Bezpośredni Zakup od Producenta
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Konstrukcja: dwuwarstwowa na Ecoboard
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń

Jakość potwierdzona certyfikatem

Jodełka klasyczna 90° z niemieckim certyfikatem jakości
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń
 • Pewna inwestycja podnosząca wartość nieruchomości, ze względu na drożejące ceny drewna
 • Ponadczasowy styl i wygląd, zapewniony przez dokładne docięcie kątów

Ponad 23 letnie Doświadczenie

Skontaktujcie z nami


  Skontaktujcie z nami


  Skontaktujcie z nami


   Pobierz katalog