Blog

2020-11-17

Zwiększamy produkcję wysokiej jakości parkietu dębowego „w jodełkę”

Dobrej jakości parkiet dębowy to odwieczna klasyka. Parkiet nieustannie znajduje się na szczytach popularności znajdując coraz to większe uznanie w oczach klientów zainteresowanych podłogą z naturalnego drewna dębowego. Wraz z rosnącą liczbą klientów rośniemy i my jako firma oferując bardzo wysokiej jakości deski parkietowe produkowane w spółce naszej grupy ECOWOOD. Do produkcji parkietu używamy najnowszych, najnowocześniejszych maszyn.

Nasz najnowszy projekt inwestycyjny którą jest zaawansowana technologicznie zautomatyzowana maszyna, która potrafi stworzyć wymagany kąt zacięcia przy produkcji „jodełki”. Jak wiadomo, kąt jodełki może wynosić 30°,45°, 90°, w zależności od Waszego wyboru. Po wyprodukowaniu odpowiednio zaciętych desek, wykwalifikowani specjaliści ułożą Wasz wymarzony parkiet równo i bez nieestetycznych szczelin.

W osiągnięciu idealnego produktu jest niezbędny nie tylko profesjonalny sprzęt, ale także wysoko wykwalifikowani pracownicy. We współczesnej fabryce każdy pracownik to profesjonalista który do perfekcji opanował daną technologię. Nowoczesna maszynę do produkcji parkietu obsługuje jeden operator, wkłada on materiał do odpowiedniego podajnika, oraz ustawia w systemie parametry produkowanej „jodełki”. Następnie maszyna wszystko wykonuje sama: pierwszy moduł obcina końcówki materiału obrabianego pod odpowiednim kątem, drugi moduł chwyta wielopunktowo chwyta materiał i bardzo dokładnie frezuje końcówki materiału za pomocą dwóch frezów ( robi to symetrycznie ), tworząc dokładny kąt połączenie – pióro i wpust.

Klienci wybierają produkowany przez nas parkiet nie tylko ze względu na wysoką precyzję wyrobu. Tajemnica jakości tkwi w konstrukcji: deski parkietowe mogą być trójwarstwowe: dąb, brzoza, dąb lub dwuwarstwowe: dąb, brzoza. Taki produkt finalny idealnie nadaje się do podłóg podgrzewanych, jest mocny, trwały, a dokładnie wykonany i profesjonalnie ułożony przez wiele lat służy niezawodnie cechując się wysoką trwałością.

Nie jesteśmy więc zaskoczeni rosnącym eksportem naszych parkietów między innymi do krajów bałtyckich, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Polski. Cieszy nas fakt że Polacy coraz częściej odkrywają i doceniają jakość osiągniętą przez litewskiego producenta.

 

Wszystkie oferty specjalne

Skontaktujcie z nami


Skontaktujcie z nami


    Pobierz katalog