Blog Drzwi drewniane

2024-01-31

Irma Pečiūlienė

Drzwi dębowe – Ucieleśnienie tradycji i nowoczesności!

Autor

Irma Pečiūlienė

Kierownik ds. jakości „Ecowood”

Tradycyjne drewno dębowe można w niezwykły sposób przekształcić i udanie połączyć je z estetyką współczesnych wnętrz. Współczesne modele drzwi wewnętrznych wykorzystują wzornictwo struktur i rysunku drzewa, odważne kontrasty kolorystyczne z dębowymi podłogami, asymetrię i unikalne faktury powierzchni, aby nadać wnętrzu unikalnego charakteru. Dębowe drzwi w stylu nowoczesnym odpowiadają na zapotrzebowanie, a nawet kształtują aktualne trendy w projektowaniu, takie jak drzwi z wykończeniem pełnym do sufitu, stworzone z subtelnie zintegrowanymi nadstawkami górnymi. Bezprzylgowe drzwi harmonijnie pasują do ścian a ich wykończenie staje się niejako „niewidoczne” zapewniając charakterystyczny minimalizm.

Nowoczesne modele drzwi pozwalają na zastosowanie ich we wnętrzach w szerokiej gamie stylów, od nowo odrodzonego Art deco, po industrialne i autentyczne lofty, odzwierciedlając dynamiczną ewolucję wzornictwa przy jednoczesnym zachowaniu trwałego uroku tradycyjnego dębu.

Drzwi dębowe - ucieleśnienie tradycji i nowoczesności!
Projekt: Greta Mockutė-Štrimaitė (gretamockus). Zdjęcia: Gintas Jurevičius. Drzwi: Styl nowoczesny Model: E-5381, Głęboki Brąz

Drzwi dębowe i ich konstrukcja

Wszyscy klienci, którzy odwiedzą nasze salony, mają możliwość obejrzenia i zapoznania się z prezentowanymi drzwiami dębowymi i poczucia ich wytrzymałości i solidności. Wynika to z drobiazgowej i precyzyjnej konstrukcji modeli drzwi w stylu nowoczesnym. Irma Pečiulienė, kierownik ds. jakości w Ecowood, spółce należącej do naszej grupy kapitałowej, produkującej drzwi dębowe, mówi tak:

„Jakość, trwałość i wytrzymałość naszego modelu drzwi Modern zapewnia fakt, że skrzydło drzwi z kolekcji Modern wykonane jest z dwóch warstw litych płyt dębowych, pomiędzy którymi znajduje się specjalny panel drzwiowy. Drzwi – to nie tylko skrzydło. Ościeżnice wykonane są z blatu dębowego klejonego na mikrowczepy. Na listwy maskujące używamy klejonego drewna dębowego, pokrytego fornirem dębowym. Ponieważ każde drzwi wykonywane są na zamówienie, klienci mogą wybrać rodzaj ościeżnicy spośród wielu dostępnych opcji, a także pasujące okucia drzwiowe. Wszystko jest dostosowane do potrzeb i oczekiwań klienta. Obserwujemy duże zainteresowanie nowoczesnymi drzwiami, ponieważ są one wyposażone w ukryte zawiasy już w standardzie – co stanowi popularny trend w minimalistycznym designie. Jeśli chodzi o jakość, chciałabym podkreślić, że jeden z zawiasów – górny – jest wzmocniony, klasy HG. Oznacza to, że dębowe drzwi będą służyć przez długi czas i będą się wygodnie otwierać i zamykać. Drzwi standardowo są dostępne w wersji lewej lub prawej. Dzięki temu projektanci wnętrz mogą dostosować drzwi w zależności od indywidualnych potrzeb klientów.

Minimalizm znajduje odzwierciedlenie w wyborze selekcji drewna do kolekcji drzwi nowoczesnych. Stosujemy drewno w selekcji Premium lub Select, gdzie wizualna powierzchnia drzwi jest gładka, faktura drewna jest wyczuwalna, ale nie ma lub prawie nie ma śladów sęków. Subtelny wygląd jest dopełnieniem minimalizmu. Cechy drewna dębowego są podkreślone poprzez wykończenie zastosowane w tych drzwiach, które jest dostępne tylko w wykończeniu szczotkowanym i w wybranych kolorach z naszej kolekcji.

Rezultatem jest wysokiej jakości, symetryczna konstrukcja, która gwarantuje, że drzwi te będą odporne na wahania temperatury i wilgotności otoczenia, innymi słowy, będą służyć długo i bezawaryjnie. W zależności od modelu, np. w modelu Velvet, górna warstwa może być frezowana pionowo lub nawet poziomo. To najwyższy kunszt rzemiosła, uzyskiwany dzięki harmonii między człowiekiem a nowoczesnym sprzętem.

W modelach drzwi z kolekcji Modern możemy połączyć poziomo skonstruowany panel wierzchni, aby stworzyć niepowtarzalny wygląd z drewnem w selekcji Original. Możemy podzielić się spostrzeżeniem projektantów, którzy twierdzą, że poziomo klejony panel z litego dębu wizualnie poszerza otwór drzwiowy i tworzy unikalny efekt, dzieląc płaszczyznę ściany w poziomie. Otrzymujemy świetne opinie od naszych klientów na temat tego rozwiązania.

Drzwi dębowe - ucieleśnienie tradycji i nowoczesności!
Po lewej: Drzwi: Modern H, Q – 4505, Silver Dust. Po prawej: Drzwi: Modern Premium. Color: NCS S 9000 – N.

Używamy drewna dębu europejskiego, które jest naprawdę twarde, odporne na wszelkie wpływy otoczenia i sprawdza się idealnie w naszych warunkach klimatycznych. Udoskonaliliśmy produkcję modeli drzwi bezprzylgowych. Otrzymujemy coraz więcej zamówień na drzwi wewnętrzne, które płynnie wtapiają się w ścianę, tworząc subtelny, jednolity wygląd z drzwiami. Ponieważ produkujemy drzwi pod indywidualne wymiary, rozwiązaliśmy problem osób, których wnęka drzwiowa jest wysoka i znacznie przekracza standardowe wymiary. Z wysoką dokładnością produkowana przez nas nadstawka do tych drzwi, tworzy wrażenie wysokich drzwi, ale konstrukcja zachowuje absolutną stabilność tak jak przy standardowych drzwi”.

Drzwi dębowe - ucieleśnienie tradycji i nowoczesności!
Drzwi z nadstawką Modern Premium. Barwa katalogowa: E-2410, Ivory.

Modele

Dzięki imponująco szerokiej kolekcji nowoczesnych drzwi dębowych w naszych salonach, jesteśmy w stanie zaspokoić różnorodne gusta i potrzeby projektantów wnętrz, architektów oraz klientów. Drzwi te są szczególnie wyjątkowe, ponieważ tworzą niepowtarzalny styl i urok, zwłaszcza w połączeniu z dębowymi podłogami.

Velvet

Powierzchnia tych drzwi jest precyzyjnie frezowana i może być wyposażona w rowki pionowe lub poziome. Co więcej, układ i odstępy rowków mogą być zaprojektowane przez projektanta i wdrożone przez nas. Ta elastyczność w produkcji przemawia do kreatywnych klientów, którzy chcą uzyskać wyjątkowe wrażenie wnętrza. Drzwi dębowe wyglądają bardziej atrakcyjnie dzięki grze świateł, ponieważ frezowana powierzchnia powoduje zmianę kąta padania światła i zmianę odcienia.

Projektantka: Kristė Budraitytė Zdjęcia: Enrika Samulionytė Drzwi: Velvet Barwa katalogowa: C– 3418, Kava.

Modern H Premium, Modern H Select, Modern H Original

Jeden z najnowszych modeli drzwi w stylu nowoczesnym z poziomo klejonym panelem z litego dębu. Dostępne w wersji Modern H Premium, Modern H Select lub Modern H Original, dzięki czemu mamy możliwość wyboru różnego wyglądu. Modern H Original podkreśla naturalny wygląd drewna, uwydatniając ślady sęków na powierzchni. Tworzy to naturalne wrażenie domu przepełnionego przyrodą, dając poczucie autentyczności i wyrazistości dębu. Nie mamy wątpliwości, że model ten będzie bardzo popularny, biorąc pod uwagę globalny trend w kierunku naturalności. Wizualne stworzenie szerokiego otworu drzwiowego dzięki poziomemu ułożeniu desek w konstrukcji drzwi – to kolejna cecha tego modelu drzwi, która przyciąga coraz większe zainteresowanie projektantów i klientów. Specjalnie do tego modelu wybrana barwa Silver Dust pozwoli wprowadzić do wnętrza kontrastujące detale, takie jak jaskrawe dodatki tekstylne, tak popularne w chłodnych porach roku.

Dla fanów naturalnych kolorów drewna stworzyliśmy Modern H Original, wykończony bezbarwnym olejem.

Drzwi: Modern H Original Olej bezbarwny.

Modern Signal White-RAL 9003 i Modern NCS S 9000-N

Drzwi w stylu nowoczesnym w odmiennej barwie. Możliwość wyboru koloru z palety RAL lub NCS pozwala zadecydować o dowolnym kolorze, dając nieograniczone możliwości dopasowania drzwi do ścian, mebli czy innych detali wnętrza. Model ten przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie subtelność faktury drewna dębowego wyczuwalną pod delikatną warstwą farby. Przejrzystość jasnego koloru lub intensywne bogactwo ciemnej barwy – ludzie wolą łączyć je z podłogą w umiarkowanej harmonii lub aktywnym kontraście. To odpowiednie rozwiązanie do romantycznego, nastrojowego wnętrza lub odważnego, industrialnego loftu.

Projekt: Marius Morozovas (Morodesign). Drzwi: Styl nowoczesny Barwa katalogowa: RAL 9003 Podłoga: 3477, Graphite.

Modern Premium i Modern Premium z nadstawką

Modern Premium E-8632, Silk, Modern Premium Q-3408, Aqua Przezroczysta Biel, Modern Premium z nadstawką Ivory – drzwi dla prawdziwych estetów. Selekcja drewna dębowego Premium charakteryzuje się tym, że drewno jest prawie wolne od sęków, a ujawnia pełne piękno drewna i jego doskonałości oraz niedoskonałości, które natura tworzy przez sto lat. Subtelny kolor Kości Słoniowej, zwłaszcza w połączeniu z tak samo estetycznie wykończoną podłogą, tworzy wrażenie lekkości, jakby unosiła się lekko nad ziemią, zapraszając do zanurzenia się w przytulności dębu.

Jeśli otwór drzwiowy jest szczególnie wysoki, zamontujemy pasującą nadstawkę – to bardzo racjonalne rozwiązanie w przypadku niestandardowych wymiarów wnęki. Co więcej, jest to rozwiązanie designerskie, które cieszy się rosnącą popularnością. Drzwi dębowe o maksymalnej wysokości do 2380 mm wyglądają imponująco i niepowtarzalnie.

Drzwi: Modern Premium. Barwa katalogowa: E-2410, Ivory.

Szeroki wybór modeli drzwi dostosowanych do nowoczesnych wnętrz zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Omówiliśmy jedną z prezentowanych przez nas kolekcji, którą wciąż rozwijamy i poszerzamy – drzwi w stylu nowoczesnym. Polecamy przyjrzeć się naszej kolekcji drzwi w stylu skandynawskim, która urzeka minimalizmem, subtelnością i szerokimi możliwościami dopasowania do różnych wariantów wykończenia wnętrza. Nieskazitelnie białe wykończenie drzwi zdaje się wydobywać na powierzchnię fakturę drewna dębowego, a odbijane promienie słoneczne dodają każdemu wnętrzu poczucia spokoju, radości i przytulności. Racjonalnie podchodzącym klientom przypominamy, że drzwi, podłogi, meble i inne elementy wnętrza w stylu skandynawskim, można łatwo łączyć i uzupełniać w celu stworzenia jednorodnego stylu, lub użyć do stworzenia kontrastu ożywiającego wnętrze.

Drzwi: W stylu skandynawskim. Barwa katalogowa: ED1F – RAL 9003

Autor

Irma Pečiūlienė

Kierownik ds. jakości „Ecowood”

Celem zespołu, którym kieruje Irma, jest zapewnienie, aby każdy klient otrzymał produkty o najwyższej jakości, zgodne z wysokimi standardami produkcyjnymi firmy, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jej zawodową ambicją jest nie tylko tworzenie wyjątkowych produktów, ale także wydobywanie piękna drewna dębowego poprzez wykorzystanie naszego nowoczesnego potencjału technologicznego.

Promocje

Left Right
Promocja!
Jodełka klasyczna 90°
BESTSELLER! Jodełka klasyczna 90°
 • Bezpośrednio od producenta – prawdopodobnie najlepszy stosunek jakości do ceny
 • Optymalna szerokość desek i klasyczny wzór to pewny wybór!
 • Szybka realizacja zamówienia
 • Idealne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe
 • Ponadczasowa elegancja i precyzyjne docięcie kątów to doskonały wygląd na lata
BESTSELLER! Drzwi lite dębowe w stylu klasycznym
 • Oferta ważna tylko do 31.07.2024
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu.
 • Klasyczny styl drzwi i bogate dodatki – klasyczne opaski i ozdobne zawiasy w zestawie!
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie.
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar, doradztwo techniczne i pomoc przy wyborze idealnie dopasowanych klamek.
LOFT – naturalność w nowoczesnych domach!
 • Deska LOFT jest dostępna w ograniczonej ilości. Nie czekaj, aż inni Cię wyprzedzą!
 • Wyjątkowa trwałość i odporność na zużycie – stworzone, aby przetrwać intensywne użytkowanie, zachowując przy tym swój piękny wygląd.
 • Łatwy montaż i konserwacja – prosty montaż i niewielkie wymagania konserwacyjne sprawiają, że deski LOFT to wygodny wybór.
 • Ekologiczny wybór -produkowane w sposób zrównoważony, przyjazne dla środowiska, idealne dla osób dbających o ekologię.
NORDIC – skandynawski Styl w Twoim domu!
 • Oferta limitowana! Deska NORDIC dostępna tylko przez krótki czas.
 • Deski „Nordic” są zaprojektowane, aby wytrzymać codzienne użytkowanie i zachować swój piękny wygląd przez lata.
 • Łatwy montaż i konserwacja – deski „Nordic” są proste w montażu i łatwe w utrzymaniu, co oszczędza czas i pieniądze.
 • Idealne do każdego wnętrza – uniwersalny design i kolorystyka sprawiają, że pasują one do różnych stylów aranżacyjnych, od klasycznego po nowoczesny.
Dębowa deska podłogowa selekcja Original
 • Stylowa i wręcz modelowa proporcja ilości sęków i ich wielkości na desce
 • Szczotkowana powierzchnia
 • Szerokość desek: 140mm
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Bezpośredni Zakup od Producenta/li>
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń
 • Ponad 23 letnie doświadczenie na rynku!
Promocja!
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Filong w selekcji Original, unikalny rysunek dębu, model zdobywający coraz większą popularność.
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze

Skontaktujcie z nami

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


  Skontaktujcie z nami

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


  Skontaktujcie z nami

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


   1 z 2
   1Jakie produkty Was interesują?

   Promocje

   Wpisz interesującą Cię ilość

   Wybierz

   Z powrotem

   Wybierz

   Podłoga

   Podaj ilość w m²

   Wybierz wzór ułożenia

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Drzwi

   Wprowadź ilość szt.

   szt.

   Wybierz styl drzwi

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej modeli drzwi

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej modeli drzwi

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej modeli drzwi

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej modeli drzwi

   Schody

   Wprowadź ilość szt.

   szt.

   Wybierz kształt schodów

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Z powrotem

   Wybierz odcień