BAU to jedne z najważniejszych targów wystawienniczych architektury, materiałów i systemów budowlanych, które odbywają się co 2 lata. W 2023 r. do Monachium przyjechali przedstawiciele wielu najważniejszych producentów, inwestorów, specjalistów budowlanych, projektantów i architektów. Każdy tutaj może na własne oczy zobaczyć przyszłość budownictwa, poznać najnowsze tendencje w branży materiałów wykończeniowych i wystroju wnętrz, które prezentują najwięksi producenci świata.
Naturalność – słowo klucz w projektowaniu wnętrz
Oferta materiałów wykończeniowych do podłóg rozwija się wraz z tendencjami, dzięki którym naturalność i zrównoważony styl życia zdobywają na popularności. Wizyta naszych przedstawicieli na tej imprezie miała na celu zapoznanie się z najświeższymi tendencjami w dziedzinie wykończenia podłóg.
Jeszcze ciekawsza sytuacja jest w segmencie drzwi. Producenci obecni na targach oferują drzwi fornirowane lub malowane na bazie płyty MDF. To potwierdza, że produkcja drzwi z litego drewna wymaga osiągnięcia wysokiego poziomu technologicznego i filozofii podejścia do klienta. Różnorodność modeli drzwi na targach ograniczał się do drzwi malowanych o prostych liniach lub do wyrazistych wzorów drewna o naturalnych różnicach w odcieniach drewna, sękach i słojach.
Nasi klienci potwierdzają wyraźnie dominującą tendencję na polskim rynku – wybierane są modele drzwi w selekcji Original, w której drewno dębowe cudownie ukazuje całe swoje piękno.
My idziemy krok dalej. Nasz nowy model drzwi o nazwie Modern H, świetnie oceniony przez klientów i projektantów, już wkrótce będzie dostępny w salonach sprzedaży „Stylu Drzewa” w całej Polsce.
W tworzeniu unikalnych drzwi ważną rolę pełnią okucia drzwiowe i klamki. Nasza współpraca z firmą „Olivari”, włoskim producentem okuć i klamek, gwarantuje zawsze niesamowite efekty.
Naturalne materiały
Zastosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, marmur, szkło, stal we wnętrzach cały czas rośnie. Wszystkie te materiały są trwałe, wytrzymałe i nadają każdemu wnętrzu naturalnego i organicznego wyglądu. Uczestnicy targów eksponowali te materiały, podkreślając ich ekologiczność i zrównoważony rozwój.
Barwy ziemi
Wśród materiałów wykończeniowych do podłóg, jasne i naturalne odcienie ziemi stają się coraz bardziej wszechobecne. To są barwy od jasnych i neutralnych tonów do ciemniejszych odcieni, na przykład rudego i szarego. Wystawcy pozytywnie nas zaskoczyli swoją ofertą różnorodnych odcieni i wzorów podłóg, wliczając jednolite barwy, wzory i tekstury. Porównując kolekcję barw naszych podłóg dębowych „Stylu Drzewa” nie mamy się czego wstydzić i możemy swobodnie konkurować z najlepszymi w Europie.
Szerokie deski
Kolejną tendencję, którą można było zauważyć na targach są szerokie deski podłogowe. Dzięki deski wykonanym z twardego drewna jakim jest dąb, każde pomieszczenie otrzymuje nowoczesny i przestronny wygląd. Nawet syntetyczne podłogi mają na celu imitację piękna naturalnego drewna. W naszej działalności zawsze stawialiśmy na unikalność, które tworzy sama natura, a w naszym asortymencie mamy deski o szerokości 230 mm, które odpowiadają na zapotrzebowanie na rynku.
Różnorodność wzorów układania podłóg to wyjątkowy trend w projektowaniu wnętrz
Moda na wzory układania podłóg drewnianych już od kilku lat przybiera na sile, a jak zauważyliśmy na targach „BAU Monachium 2023”, wzory staja się coraz bardziej wyszukane i kreatywne. Parkiet ułożony w jodełkę klasyczną jest znany i popularny od wielu lat, a jego popularność w wystroju wnętrz nie traci na sile. Dodatkowo, obecnie projektanci i producenci przenoszą jodełkę klasyczną na inny poziom kreatywności, tworząc bardziej wymyślne wzory. W tym celu używają drewna o różnych odcieniach, co daje bardzo wyrazisty efekt, lub tworzą nowe wzory układania, np. jodełka po przekątnej lub podwójna jodełka.
Z kolei parkiet ułożony w jodełkę francuską jest pod bardziej ostrym kątem, co dobrze pasuje w nowoczesnym wnętrzu. Podobnie i w tym przypadku, projektanci i producenci próbują tworzyć bardziej wymyślne wzory, na przykład używają drewna w różnych odcieniach lub łączą deski o różnych szerokościach, aby uwypuklić teksturę drewna.
Oprócz wcześniej wspomnianych wzorów, specjaliści próbują nowych rozwiązań w dziedzinie wzorów układania, czego rezultatem jest wzór „na plecionkę”, parkiet wersalski czy wzór holenderski. Te wzory układania bazują na deskach o różnych szerokościach ułożonych w bardziej skomplikowane wzory geometryczne, aby stworzyć bardziej wizualny efekt.
Ogólnie mówiąc, cała tendencja tworzenia bardziej skomplikowanych wzorów układania jest odpowiedzią na obecne dążenie w architekturze do tworzenia unikalnych i kreatywnych wnętrz. Dzięki takim wzorom układania, każde wnętrze, te nowoczesne oraz te tradycyjne, mogą zostać wzbogacone o efekt głębokiej i ciekawej tekstury drewna.
Na koniec mamy dla Państwa dobrą wiadomość: już niedługo w naszych salonach sprzedaży przedstawimy nowy wzór układania podłogi, który powinien zrobić na Państwu wrażenie i zyskać uznanie wśród koneserów stylu.