Sebastian Piwowarczyk dołączył do warszawskiego zespołu sprzedaży “Stylu Drzewa” przed kilkoma miesiącami. Dzisiaj, po tym jak opadł stres pierwszych miesięcy pracy, rozmawiamy z Sebastianem o tym, co, tak naprawdę, jest ważne dla profesjonalnego pracownika przy wyborze pracodawcy czy miejsca pracy. W tym procesie biorą udział dwie strony: przedsiębiorstwo, kierujące się własnymi kryteriami wyboru, oczekiwaniami czy potrzebami oraz potencjalny przyszły pracownik, posiadający własną wizję, gdzie i jak może siebie spełnić czy realizować. Co jest potrzebne do osiągnięcia kompromisu?
Komentarze Sebastiana to cenne wskazówki, potwierdzające, że, jako firma, jesteśmy na właściwej ścieżce rozwoju.
Poszukiwanie odpowiedniego pracodawcy
O firmie dowiedziałem się z Internetu, korzystając z jednego z najpopularniejszych portali dla pracowników i pracodawców. Poszukiwałem firmy dynamicznie rozwijającej się, ale nie spodziewałem się, że trafię do branży zajmującej się drewnem. Najważniejsze kryteria przy wyborze pracodawcy to możliwość rozwoju, zdobywanie nowych umiejętności, przyjazna i zespołowa atmosfera, wysoki poziom obsługi klienta, historia firmy poparta pozytywnymi opiniami klientów oraz warunki pracy wraz z wynagrodzeniem oraz wzajemny szacunek na linii pracownik-pracodawca.
Kryteria wyboru właściwego stanowiska
Aplikowałem na stanowisko koordynatora realizacji zamówień. Zdecydowałem się na to ze względu na podobieństwo do poprzedniego stanowiska. Zawsze dobrze odnajdywałem się w koordynowaniu i kontroli pewnych procesów. Nie ukrywam, że istotną rolę zawsze odgrywa wynagrodzenie i możliwość dalszego rozwoju. Firma jest w Polsce od 2013 r. a w dalszym ciągu rozwija się bardzo dynamicznie, poza tym stawia na profesjonalną i szeroko pojętą obsługę klienta, dlatego widzę się w takim miejscu.
Proces rekrutacji
Od pierwszego telefonu do podpisania umowy wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie. Podczas rozmowy rekrutacyjnej dowiedziałem się o funkcjonowaniu firmy i projekcie, który możemy współtworzyć. Wiem, że firma stawia na wysoką jakość swoich produktów, drzwi, schodów i podłóg, które produkuje z drewna dębowego. Sama rozmowa przebiegła w bardzo swobodnej i otwartej atmosferze, jednocześnie nie pozostawiając żadnych pytań, które miałem wcześniej.
Pierwszy dzień w pracy
Czas minął bardzo przyjemnie, cieszyłem się z nowego wyzwania. Nie było podstaw, aby jakieś wątpliwości się pojawiły, zawsze staram się być optymistą, szklanka do połowy pełna itp. Pozytywnie zaskoczyła mnie kreatywność pracowników.
Pierwszy tydzień w nowej pracy
Pierwszy tydzień to oczywiście zapoznanie z zespołem, poznawanie struktury firmy i szkolenia. Wspominam go bardzo pozytywnie:). Z ciekawostek, dowiedziałem się, że firma Styl Drzewa oferuje swoje produkty poprzez sieć własnych salonów sprzedaży, co nie jest powszechnym rozwiązaniem na rynku. Jeszcze rzadszym rozwiązaniem, które również wprowadził Styl Drzewa, jest oferowanie profesjonalnego montażu swoich produktów, to się dopiero nazywa „full opcja”.
Adaptacja w nowym otoczeniu
Okres adaptacji był szybki, zawdzięczam to głównie pozytywnej i koleżeńskiej atmosferze w firmie i pomocy, którą dostawałem od każdego ze współpracowników.
Praca w tej firmie to …
Możliwości rozwoju w dynamicznie rosnącej firmie, nowe wyzwania, które stawia zmienna sytuacja na rynku drewna, świetne warunki pracy w ciekawej firmie, pozytywne wrażenia z rozmowy rekrutacyjnej. Z chęcią odwiedziłbym zakład produkcyjny, aby zobaczyć na własne oczy, jak obrabia się drewno dębowe, ale nie byłem jeszcze, bo znajduje się na Litwie.
W wolnym czasie …
Nie będę oryginalny, jeśli powiem, że często oglądam netflixa i spotykam się ze znajomymi;). Poza tym interesuje się piłką nożna, ale to chyba jak każdy w Polsce, trenuje również kabaddi 😀
Kabaddi?
🙂 – Kabaddi to sport zespołowy popularny głównie w Azji, przypomina berka z zapasami. Z opisu może na to nie wskazywać, ale to mocno kontaktowy sport, pierwszymi reprezentantami Polski byli zawodnicy futbolu amerykańskiego, więc jest moc. Zachęcam do sprawdzenia, może wciągnąć 🙂