Blog Deco Ściany

2023-08-22

Dębowe panele ścienne – więcej natury wewnątrz domu

W dzisiejszym świecie pragnienie naturalności i autentyczności w wystroju wnętrz nabiera coraz większego znaczenia. W miarę jak materiały naturalne wracają do łask, coraz bardziej doceniamy piękno tkwiące w otaczającej nas przyrodzie. Odzież, żywność, a teraz także otoczenie domowe – to wszystko wskazuje na powrót do korzeni, do rzeczy, które są miłe w dotyku, wyjątkowe i niepowtarzalne.

Dębowe panele ścienne - więcej natury wewnątrz domu
Kolor: 3479, Antique.

Dębowe panele ścienne to nowość w naszej ofercie

Nasi Klienci cenią sobie możliwość zamówienia kilku produktów wykończenia wnętrz w naszych salonach Stylu Drzewa – dębowych podłóg, drzwi, schodów – od jednego producenta. Są to produkty wysokiej jakości wykonywane na indywidualne zamówienie, dostępne w szerokiej palecie barw, z możliwością dopasowania do siebie pod względem wykończenia powierzchni, co pomaga stworzyć wnętrze, w którym jest miło i przytulnie mieszkać i pracować, dokąd zawsze chce się wracać. Nasze dębowe podłogi, drzwi i schody zdobyły uznanie, a teraz dołączają do nich Dębowe Panele Dekoracyjne, które przedstawiamy z dumą, by sprostać jeszcze większym oczekiwaniom klientów i poszerzyć asortyment wysokiej jakości produktów.

Nasze panele ścienne są dostępne na zamówienie, co pozwala Wam stworzyć przestrzeń, w której będziecie się czuć jak w raju. Oto kilka grup paneli które oferujemy:

Panele ścienne z litego drewna dębowego

To wyjątkowy produkt, dostępny tylko w naszej ofercie „Stylu Drzewa” – ścianka z litego drewna dębowego. Tworzą ją deski z litego dębu o różnej szerokości i wysokości, które mogą być wykończone olejem lub malowane farbą. Do olejowania stosujemy niemiecki olejowosk firmy SAICOS, który po nałożeniu na deskę dębową powoli schnie w naturalnych warunkach. W ten sposób deska „przyzwyczaja się” do klimatu danego otoczenia. Deski o różnej szerokości można różnorodnie i twórczo układać, aby osiągnąć unikalny wzór na ścianie. Deski montowane są na zasadzie klocków Lego: łączy się je ze sobą. Deskami pokrywa się całą powierzchnię ściany.

Dębowe panele ścienne - więcej natury wewnątrz domu

Panele ścienne z litego dębu to atrakcyjny wariant wykończenia wnętrza, zwłaszcza, gdy na ścianie układa się panele o różnej szerokości. Taki wariant pozwala na stworzenie zupełnie dowolnego i indywidualnego wyglądu. Łącząc deski o różnej szerokości – od wąskich do szerokich – nasza ścianka otrzymuje unikalny i dynamiczny charakter. Deski o różnych szerokościach sprawiają, że ściana staje się atrakcyjna wizualnie, nadają jej głębokości, a wnętrzu poczucia przestrzeni. W tym przypadku nieważne jest, czy deski mają podobny wzór, czy są przypadkowo dobrane, bo całe wrażenie faktury na ścianie tworzone jest dzięki deskom o różnej szerokości.

Panele dekoracyjne z dębowych lameli fornirowanych

Nasze panele dekoracyjne z dębowych lameli fornirowanych to nowość w naszej ofercie, która przynosi wiele zalet. Wyjątkową cechą tego produktu są lamelki, które osiągają długość nawet do 3000 mm. To oznacza, że bez potrzeby cięcia możesz stworzyć jednolitą powierzchnię na całej ścianie – od podłogi aż do sufitu. Lamele te można również wykończyć ekologicznym olejem SAICOS lub malować farbą dopasowaną do reszty wystroju wnętrza. Montaż jest prosty i można go z powodzeniem zastosować zarówno w wykończonych, jak i nowych pomieszczeniach. Możesz również wybrać jeszcze prostszy wariant, montując lamele na malowanej na czarno płycie MDF. W tym przypadku lamele można montować z odstępami lub bez nich, a projektanci zalecają odstępy 1:0,5 lub 1:1. Wszystko pochodzi od jednego producenta, „Stylu Drzewa”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Styl Drzewa (@styldrzewa)

 

Nasze panele dekoracyjne z dębowych lameli fornirowanych pełnią jednak nie tylko rolę estetyczną. Oprócz piękna, chronią ściany przed wpływem czynników zewnętrznych oraz stanowią izolację akustyczną. Dzięki nim przestrzeń staje się spokojniejsza i bardziej przytulna. Osoby, które pragną odmienić wystrój wnętrza i jednocześnie podnieść funkcjonalność i komfort, często wybierają panele z fornirowanymi lamelami.

Ścianki działowe ze słupkami

Słupki to produkt z inżynieryjnego litego drewna dębowego. Przy pomocy ścianek działowych można otrzymać ciekawe i praktyczne rozwiązania: oddzielić część przestrzeni we wnętrzu, tworząc oddzielny pokój; przystosować jako dekorację z ustawionymi na niej kwiatami, użyć jako materiału do izolacji akustycznej – fantazja nie zna granic! Stosując drewno dębowe zapewniamy stabilność i wytrzymałość konstrukcji z drewna inżynieryjnego. Ścianki działowe są trwałe i odporne na zniekształcenia czy wypaczenia. Można je wyposażyć w półki i szafeczki, co dodatkowo zwiększy wykorzystanie przestrzeni i stworzy miejsca na trzymanie rzeczy. Taka praktyczna funkcja jest jeszcze bardziej przydatna w biurach i pomieszczeniach komercyjnych.

Dębowe panele ścienne - więcej natury wewnątrz domu
Kolor: P-4215, Solid black.

Dekoracyjne panele ścienne rozszerzają możliwości kreacji

Styl tradycyjny lub klasyczny cechuje się ciepłą i przytulną atmosferą, naturalnymi materiałami i nostalgią. W tym stylu dekoracyjne panele ścienne ogrywają główną rolę, jeżeli chodzi o tworzenie autentycznego i atrakcyjnego wnętrza. Intensywna barwa drewna dębowego świetnie uzupełnia wnętrze klasyczne wnosząc do niego ducha przyrody. Faktura i usłojenie drewna dębowego nadaje ścianom głębi i charakteru, tworząc ciepłą i miłą atmosferę.

Dębowe panele ścienne - więcej natury wewnątrz domu

Styl współczesny lub nowoczesny cechuje się czystymi liniami, minimalizmem i elegancją. Mimo, że na pierwszy rzut oka dębowe panele ścienne mogą wydawać się bardziej tradycyjne, można je mądrze wkomponować w nowoczesnym wnętrzu, co doda mu faktury i ciepła. Naturalne piękno dębu stanowi kontrast dla prostych i czystych linii stylu nowoczesnego. Panele dębowe można zestawiać z barwami neutralnymi lub elementami kontrastującymi, na przykład ze szkłem, metalem czy betonem, tworząc w ten sposób wizualnie atrakcyjną przestrzeń. Uniwersalność drewna dębowego przejawia się w wielu aspektach, w tym przypadku panele można układać pionowo lub poziomo, również jako tło do dzieł sztuki. Dębowe panele dekoracyjne nadają współczesnym wnętrzom wyrafinowania i organicznej atrakcyjności.

Art Deco – transformacja wnętrza z dekoracyjnymi panelami

Styl Art déco, znany ze swojej ciekawej i luksusowej estetyki, doskonale współgra z panelami dekoracyjnymi. Ściany pokryte panelami dębowymi we wnętrzach w stylu Art déco nadają im wyszukanego wrażenia luksusu. Wyraziste i błyszczące odcienie drewna dębowego świetnie uzupełniają odważne wzory geometryczne i luksusowe materiały, często występujące w stylu Art déco. Dębowe panele ścienne stanowią element transformujący, momentalnie podnoszący wnętrze na inny poziom szlachetności. Dzięki zaawansowanemu zakładowi produkcyjnemu Ecowood, nasze panele dekoracyjne stanowią unikalny wystrój ścian, przypominają styl epoki i zapewniają indywidualny wygląd.

Dębowe panele ścienne - więcej natury wewnątrz domu
Kolor: 3490, Heban

Panele dekoracyjne we wnętrzu w stylu Art déco można gustownie łączyć z dębowymi drzwiami, tworząc w ten sposób harmonijny i elegancki efekt. Naturalne drzwi dębowe świetnie uzupełniają panele ścienne, dodatkowo podkreślając estetykę Art déco. Ciepłe i bogate odcienie drewna dębowego stwarzają jednolite przejście między ścianami i drzwiami, tworząc jednolity i elegancki wygląd. Połączenie dębowych paneli ściennych i drzwi we wnętrzu Art déco nie tylko zapewnia mu elegancji, ale także tworzy ciągłość przestrzeni.

Dębowe panele dekoracyjne to uniwersalne i modne rozwiązanie wystroju wnętrza. Dodają wnętrzu wrażenia ciepła, charakteru i szyku. Nieważne, czy użyjesz ich w industrialnym lofcie, czy w eleganckim mieszkaniu w mieście, dekoracyjne panele ścienne cechują się unikalną zdolnością harmonijnego komponowania się we wnętrzach w różnych stylach, dlatego są poszukiwane przez osoby, które szukają równowagi między naturą a nowoczesnością.

Promocje

Left Right
Dębowa deska podłogowa z niemieckim certyfikatem jakości
 • 7-dniowy termin produkcji!
 • Szerokość desek: 180 mm
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Ponad 23 letnie Doświadczenie
 • Bezpośredni Zakup od Producenta
 • Konstrukcja: dwuwarstwowa na Ecoboard
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń

7-dniowy termin produkcji!

Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Filong w selekcji Original, unikalny rysunek dębu, model zdobywający coraz większą popularność.
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze
 • Ponadczasowe wzory, w połączeniu z jakością wykonania zapewni długoletnią trwałość, bez obawy o konieczność wymiany drzwi w razie uszkodzenia

Filong w selekcji Original, unikalny rysunek dębu, model zdobywający coraz większą popularność.

Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze
 • Ponadczasowe wzory, w połączeniu z jakością wykonania zapewni długoletnią trwałość, bez obawy o konieczność wymiany drzwi w razie uszkodzenia

Drewniane drzwi w 100% z dębu

Parkiet dębowy z desek
 • Szerokość desek: 115mm
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Ponad 23 letnie Doświadczenie
 • Konstrukcja: dwuwarstwowa na Ecoboard
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury

Przystosowane do ogrzewania podłogowego

Jodełka klasyczna 90° z niemieckim certyfikatem jakości
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • 7-dniowy termin produkcji!
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń
 • Pewna inwestycja podnosząca wartość nieruchomości, ze względu na drożejące ceny drewna
 • Ponadczasowy styl i wygląd, zapewniony przez dokładne docięcie kątów

Ponad 23 letnie Doświadczenie

Skontaktujcie z nami

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


  Skontaktujcie z nami

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


  Skontaktujcie z nami

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


   Pobierz katalog