Każde wnętrze, w którym ułożono podłogi dębowe „Styl Drzewa”, zamontowano drzwi lub schody z litego dębu, staje się wyjątkowe i niepowtarzalne, jak naturalne usłojenie w drewnie dębowym. Nasz zespół blisko współpracuje z projektantami z Litwy i zza granicy, dlatego możemy zaoferować szeroki asortyment i paletę barw produktów drewnianych. Wszystko wytwarzamy na indywidualne zamówienia, w ten sposób istnieje możliwość wdrożenia pomysłów artystycznych i technicznych naszych projektantów. Klienci cenią sobie również fakt, że dobierając podłogi, drzwi i schody od jednego producenta, zawsze można osiągnąć jednolitą harmonię barw, faktur i form. Nowe wnętrze, jak wyspa Bali, stworzone według koncepcji projektantki Dovilė Sakevičė, świetnie pokazuje jaki rezultat daje dębowa podłoga i drzwi z litego dębu.
Dębowe podłogi – naturalność i ciepło
Podczas wizyty w dwupiętrowym domu, położonym w otoczeniu lasu, myśli i wrażenia nasuwają się same – wyspa Bali. Ułożone dębowe podłogi oraz zamontowane drzwi z litego dębu harmonijnie zlewają się z egzotycznym drewnem, z którego zostały zbudowane meble i akcesoria. Przeważające barwy zimy tworzą wrażenie spokojnego, ciepłego i przytulnego domu.
Projektantka wnętrz, Dovilė Sakevičė, w sposób mistrzowski używa naturalnych materiałów, dlatego też w jej projektach można odnaleźć elementy z kamienia, delikatnej tkaniny i drewna, najczęściej z dębu. Według słów autorki projektu: „Mówiąc o wyborze materiału na podłogi, najpopularniejszym wariantem pozostaje drewno. Nieważne, czy to 50-cio metrowe mieszkanie czy przestronny dom. Drewniane podłogi, zwłaszcza dębowe, dodają unikalnego charakteru, przytulności, ciepła i naturalności każdemu wnętrzu. Osoby, które wybierają podłogi drewniane wykończone olejem, najczęściej rozumieją, że z biegiem czasu mogą pojawić się zarysowania lub jakaś plama, ale łatwo jest to usunąć podczas szybkiej renowacji, bo to w gruncie rzeczy bardzo trwałe podłogi wysokiej jakości. Podłogi dębowe są takie, że zawsze miło chodzić po nich na boso!”
Subtelny luksus
Projektantka tego przytulnego wnętrza pozostaje wierna drewnu dębowemu, które swoimi cechami nadaje wnętrzu jakości i subtelnego luksusu. W całym domu ułożono parkiet dębowy w wyrazistej barwie orzecha, zamontowano listwy podłogowe i drzwi z litego dębu. Schody – z litego dębu – są w takiej samej barwie orzecha, jak podłoga. W poręczy zainstalowano oświetlenie LED z detektorem ruchu, a balustrada schodowa na pierwszym piętrze jest wykonana z połączenia drewna litego ze szkłem, które dodaje lekkości i nie przytłacza niewielkiego korytarza.
„Mniej znaczy więcej”
Projektantka przestrzega, jak sama twierdzi, podstawowej zasady „mniej znaczy więcej”. Połączenie drzwi, listew i podłóg w jednakowej barwie nadaje pomieszczeniu harmonii, jedności i estetyki. Wybrany do projektu wyspa Bali olej w barwie orzecha oraz drewno w selekcji „Rustic” panuje w całym pomieszczeniu. Barwa orzecha – należy do najpopularniejszych kolorów w asortymencie producenta „Styl Drzewa”. Soczysty, ciepły, zbliżony do naturalnej barwy orzech (nr katalogowy 3481) doskonale komponuje się z deskami o wysokim usękowieniu z selekcji „Rutic”. Cała kreatywność przyrody prosto na naszych oczach: struktura, wzory o naturalnych odcieniach, każda deska czymś się wyróżnia. Podłogi w domu stają się jakby przedłużeniem lasu za oknem, zanikają granice między przestrzenią budynku a przyrodą.
Wrażenie dodatkowo potęgują drzwi z litego drewna dębowego. Trwałe, szczelne drzwi o wyrazistej barwie na tle jasnej ściany sprawiają wrażenie solidności i trwałości. Nie ma tu żadnych zbędnych dodatków, tylko stonowana klamka, ponieważ pionowe, płaskie powierzchnie drzwi z drewna dębowego cechują się pięknem i naturalnością.
Drewno dębowe znajdujemy w zaskakujących miejscach we wnętrzu: szafa z rączkami z litego dębu, szafki łazienkowe wykończone fornirem dębowym, blat kuchenny we wnętrzu kuchni wykonany z litego dębu. Autorka projektu nie ukrywa, że dąb, jako materiał, zajmuje ważną rolę w jej projektach, ponieważ ma szerokie zastosowanie. „Doceńmy trwałość drewna dębowego, możliwość jego regeneracji, przyjemność związaną z możliwością dotyku ciepłego drewna, a zrozumiemy, że to udana inwestycja” – podkreśla projektantka.