Blog

2021-02-05

Naturalne podłogi drewniane nieustannie są bardzo popularne, czy taka trend utrzyma się w 2021

Podłoga z drewna naturalnego nadal zyskuje na popularności i jest pierwszym wyborem przy wykańczaniu domów czy biur. Nic dziwnego, gdyż ludzie pragną prawdziwości, naturalności. Drewno, zwłaszcza dąb, tworzy stylowe otoczenie, taka podłoga jest wygodna, długotrwała, ponadczasowa, łatwo ją odnowić, nawet zmienić kolor – przecież zmieniają się trendy modowe i życzenia klientów. Jeszcze jeden ważny i zawsze aktualny argument przemawiający na korzyść naturalnej podłogi drewnianej – wzrastająca wartość mieszkania na przestrzeni lat.

Różni ludzie mają różne gusta, dlatego ważne jest, by wybrać to, co się podoba, a nie podążać za trendami. Owszem, połączenie obu wariantów jest idealnym rozwiązaniem. Istnieje wiele różnych stylów domów i różnych wykończeni wnętrz, dlatego należy wybierać to, co Państwu jest bliskie i odpowiednie Państwa domu.

Co ciekawe, niektóre tegoroczne trendy są nieco kontrowersyjne, np., najbardziej stylowe są kolory zarówno bardzo ciemne, jak i bardzo jasne wybielone. Nie każdy modny kolor równie efektownie będzie wyglądać w różnych domach. Koniecznie jest uwzględnienie ogólnego stylu wykończenia wnętrz. Dlatego należy wybierać to, co się Państwu podoba i odkrywać to, co będzie cieszyć Państwo przez wiele lat.

A więc, co wybierają wielbiciele drewna naturalnego na świecie? Jakie trendy kolorystyczne coraz bardziej wchodzą do nowobudowanych domów?

 1. Kolory ciemne i chłodniejsze

Tak, trend kolorów ciemniejszych w ciągu ostatnich lat nieustannie wzrasta. Wygląda na to, że to jest charakterystyczne dla dwóch typów klientów:

 

1) Ludzie, którzy priorytetowo traktują styl, a nie pielęgnację podłogi. Często te rodziny, które jeszcze nie mają dzieci lub dzieci już dorosły i opuściły dom. Podłogi o kolorach ciemnych nasyconych wybierają zamożniejsi ludzie, którzy mogą sobie pozwolić na dodatkową pomoc w utrzymaniu czystości.

2) Ci, którzy bardzo lubią ciemne podłogi, jednak wybierają nieco lżejsze, jaśniejsze warianty, by łatwiej było utrzymać czystość podłogi.

W każdym bądź razie coraz bardziej na popularności zyskują tony zimne, ciepłe odchodzą, np. czerwony, mieszkanka kolorów czerwonego/brązowego czy odcienie żółtego i pierwszeństwo mają odcienie brązowego, które są czystsze i chłodniejsze, czyli wyeliminowany jest odcień czerwony.

Fotograf: N. Tukaj.  Projekt:Simona Vilutė

Kolor szary i mieszanka odcieni szarości (w tym odcienie węgla drzewnego, zielone i brązowe/szare)

Tak, szary, szary i bardziej szary. Szara podłoga staje się coraz popularniejsza. Trendy i popyt na szarą podłogę drewnianą eksperci zaczęli dostrzegać mniej więcej w 2000 czy 2001 r. Projektanci żartują, że na kolor podłogi nawet mogło wpłynąć „50 Shades of Grey”(50 Twarzy Grey’a ). A tak poważnie, styl industrialny wkracza w wiele dziedzin życia, wykańczanie loftów z akcentowaniem elementów industrialnych także pomaga utrwalić pozycje szarości na
pokryciach podłogowych. Z drugiej strony odcienie szarości pozwalają bardziej twórczo i bezpiecznie „bawić się” jasnymi elementami wystroju wnętrz, od pomarańczowych poduszek po różowe klosze lamp. Bez wątpienia, odcienie szarości pozostaną na długo jako praktyczny i wygodny wariant tworzenia indywidualnego stylu wykończenia wnętrz dla każdego domu.

Fotograf: N. Tukaj.  Projekt: Heima

3. Jasny, naturalny i wyciszony

Jak zawsze istnieje przeciwieństwo intensywnego, głęboko ciemnego koloru – wybór koloru jasnego, drewna naturalnego. Jednak nieoczekiwanie zostaje zachowana spójność, pierwszeństwo mają tony chłodniejsze, półtony żółte są stłumiane. Gdy potrzebne jest światło i przestrzeń, ten wybór jest doskonałym rozwiązaniem.

Fotograf: N. Tukaj.  Projekt: Mantas Kartanas, Gabija Naudžiūtė, Dessus design

 1. Podłogi bielone i lekko bielone

Podłogi bielone szybko zyskują na popularności, chociaż ogólnie ich popularność nie zmniejszała się w ostatnich latach. Aktualnie podłogi bielone są bardziej matowe i subtelne niż widzieliśmy na początku ich pojawienia się. Na takie podłogi szczególnie się nadaje dąb, gdyż struktura drewna naturalnego sama tworzy wzory liniowe, które są cenione przez współczesnych klientów dążących do równowagi między nowoczesnością i naturalnością w wykończeniu wnętrz.

Podłoga jest podstawą Państwa domu. To podłoga decyduje, jakie kolory i styl dekoracji wnętrza będzie dominować w Państwa domu. Ważne, by patrzeć w przyszłość, ponieważ podłoga układana jest na wiele lat, praktycznie dobra podłoga służy przez całe życie, a podłoga dębowa pozostaje dzieciom i wnukom. Mody na konkretne kolory przychodzą i odchodzą, a dobra podłoga pozostaje.

Projekt:  Laura Bycenkova

Fotograf: N. Tukaj

Wszystkie oferty specjalne

Left Right

Skontaktujcie z nami


  Twój email nie zostanie opublikowany
  Twój numer telefonu nie zostanie opublikowany

  Skontaktujcie z nami


  Skontaktujcie z nami


   Pobierz katalog