Blog

2021-12-02

Nowość: delikatność jedwabiu i soczystość tytoniu w Państwa wnętrzach!

Dwie nowe barwy oczekiwane przez klientów już w salonach! Cieszymy się mogąc przedstawić Państwu nowości, które powstały w rezultacie długich poszukiwań i intensywnej współpracy z projektantami, specjalistami od barw i drewna dębowego – E-8632, Silk i E-7605, Tobacco.

Projekt: Anton Rodriguez

Projekt: Alena Nikolaeva

Projekt: Namie geriausia

Dlaczego barwa jest tak ważna w wyborze dębowej podłogi i drzwi? Zróbmy eksperyment: zapytajcie Państwo kogoś bliskiego „Jaką podłogę by wybrali? “. Jesteśmy pewni, że nawet 80% osób zacznie odpowiedź od … koloru! Pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę, to właśnie barwa, tylko potem analizujemy parametry techniczne. Barwa tworzy nastrój, wysyła pierwszą wiadomość: tu jest ładnie, przytulnie, dużo przestrzeni. Projektanci mogą potwierdzić, że wnętrze zaczyna się tworzyć od podłogi, wybierając materiał do jej wykończenia oraz jego barwę, dalej dopasowując inne elementy wnętrza.

Nowe barwy – jeszcze więcej możliwości stworzenia przytulnego i wyjątkowego wnętrza

Zacznijmy od brązowego, szczególnie prawdziwego odcienia natury – E-8632, Silk. Ta barwa bardzo dobrze komponuje się z wyrazistymi deskami cechującymi się wydatnym usękowieniem. Jeżeli widoczne są pęknięcia, mniejsze i większe sęki, to warstwa farby, jak cienka warstwa szpachli, pokrywa je i wyrównuje miejsca kontrastowe, ale mimo wszystko pozostawia mocno naturalny wygląd. To jest uczucie jakby boso stąpało się po ciepłej ziemi, stopami czerpiąc jej energię. Zalecamy tą barwę do desek selekcji Rustic i Rustic Loft. Barwę Tytoń możemy nałożyć na deski podłogowe o szczotkowaniu w poprzek (zalecane) oraz na deski o szczotkowaniu głębokim wzdłuż, na deski drzwiowe o szczotkowaniu wzdłuż oraz na listwy podłogowych o szczotkowaniu wzdłuż.

Dla tych, którzy pragną delikatności – E-7605, Tobacco. . To wybarwienie nadaje powierzchni dębu „jedwabnego“ charakteru, a głębokie szczotkowanie otwiera strukturę drewna i grę odcieni. To jasna barwa, która powiększa optycznie i otwiera wszystkie pomieszczenia, a powierzchnia dębowej podłogi jakby zapraszała domowników do zatrzymania się, spoczęcia – tak, po prostu na podłodze, aby poczuć ją pod stopami i dotknąć rękoma. Dzieciom na pewno spodoba się zabawa na takiej podłodze! Zalecamy tą barwę do desek podłogowych selekcji Rustic i Rustic Loft – wyraźnie łagodna powierzchnia tonuje naturalną wyrazistość drewna, lecz pozostawia widoczne usękowienie, jakby przez mgiełkę. Barwa nanoszona jest tylko na deski o głębokim szczotkowaniu wzdłuż.

Projektant Mantas Lataitis podzielił się z nami kilkoma uwagami na temat stylu:

  • Odcienie „Luxury“ to nadchodząca tendencja.
  • Odcień jedwabiu doskonale pasuje do jedwabnych dywanów wysokiej jakości, do gresu, płytek marmurowych. Łagodzi kontrasty i tworzy ciągłość podłogi.
  • Ta barwa stanowi idealną bazę dla elementów wystroju wnętrza. Łatwo jest dobrać meble o różnych kolorach.
  • Połysk to symbol luksusu, warto podkreślić luksus, który zlewa się w jedną całość z innymi naturalnymi materiałami, (np. z kamieniem), nie pochłania, ale dobrze odbija promienie słoneczne.
  • Przypominamy, że każde Państwa zamówienie jest realizowane indywidualnie, prosto od producenta – należącej do naszej grupy fabryki ECOWOOD.
  • Jeżeli macie Państwo problem z wyborem, nasi konsultanci służą pomocą, prosimy o kontakt pisemny, telefoniczny lub wizytę w naszych salonach sprzedaży.

Projekt: Mantas Lataitis 

 

Wszystkie oferty specjalne

Skontaktujcie z nami


Skontaktujcie z nami


    Pobierz katalog