Blog

2019-03-08

Naturalne drewno staje się elementem nowoczesnych wnętrz

Obecne tendencje w aranżacji wnętrz potwierdzają że naturalne drewno, zwłaszcza drzewo dębowe staje się elementem gustownego, wyszukanego a przede wszystkim subtelnego i organicznego kontrastu dla przemysłowych, sztucznych materiałów.

Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi projektami, które były realizowane w ostatnim czasie. Głównym założeniem projektów było użycie naturalnych dębowych podłóg, tak by stworzyć przytulne, pełne harmonii przestrzenie z umiarkowanym poczuciem luksusu.

Salon SAMSUNG w Wilnie

SAMSUNG salonas Vilniuje medinės grindys

Naszym założeniem było stworzenie uniwersalnej przestrzeni dla tysięcy ludzi, którzy będą odwiedzali salon sprzedaży. Takie projekty mają określone wymagania: stworzenie przyjemnej przestrzeni do komunikacji dla marki i produktu, nastrojowego otoczenia dla zainteresowania się, analizy a także komfortu do podjęcia decyzji o ewentualnym zakupie nowego sprzętu elektronicznego. Zespół „Design Matt” z powodzeniem wywiązał się z tego zadania, tworząc przejrzysty i intensywny klimat. Jasne, niebieskie, żywe i dynamiczne ekrany na tle szarego tła i czarnych mebli – pomagają skupić uwagę na produktach.

Futurystyczny klimat salonu zrównoważony jest przez lekką podłogę dębową, której naturalne usłojenie wskazuje niejako kierunek „do przodu” prowadzący od wejścia salonu aż do stanowisk ekspozycyjnych przy których klient może porozmawiać z personelem o sprzęcie firmy Samsung.
Wykończenie salonu podkreśla i umacnia pozytywne doświadczenia klientów – tworząc dla nich komfortowe i bezpieczne warunki w bardziej naturalnym środowisku. Uzyskany klimat zawdzięczamy ciepłu naturalnego drewna, które emanuje przytulnością, zachęca do pozostania aby stworzyć szansę na rozmowę, skupiając uwagę na produktach oferowanych przez firmę Samsung. Zastosowanie dodatkowych drewnianych elementów – wygodnych foteli do siedzenia, drewnianych mebli podkreśla kontrast między technologią a drewnem. [Sklep Samsung, Centrum Akropolis w Wilnie, foto L. Garbačiauskas]

SAMSUNG salonas VilniujeSAMSUNG salonas Vilniuje3SAMSUNG salonas Vilniuje2

„Uroczy dom – nie musi być biały!“

Sodrios rudos spalvos ąžuolo grindys

Vismantė Tubelytė – szefowa biura projektowego Redeco, podzieliła się z nami swoją opinię na temat projektu dla młodej rodziny, podkreślając że przytulne i urocze domy niekoniecznie muszą być białe.
Wybór kolorów i materiałów jest głównym zadaniem w kreowaniu nastroju wnętrza. W tym projekcie skupiono się na bardziej naturalne, autentyczne materiały i dodatki: drewno, metal w kolorystyce: brązu, zieleni i szarości…

Naturalne drewno w nowoczesnym wnętrzu odegrało jedną z głównych ról. Brązowa dębowa podłoga nadaje charakter bogactwa i luksusu, tworząc solidne i wyraziste podłoże pod stopami – nawiązujące do ziemi – po której można chodzić boso. „Czujemy to przez każdy detal zastosowany w domu – chodząc boso po podłodze na którą pada światło słoneczne, osiągamy idealny nastrój i pragniemy dłuższego pobytu w domu. Wnętrze sprawia radość z każdej chwili, którą w nim spędzamy” – dzieli się swoimi wrażeniami Właścicielka domu. Według słów projektantki V. Tubelytė, charakter tego domu oddaje powiedzenie – „piękno tkwi w prostocie”. [Foto „Citus, https://sa.lt]

Natūralus medis moderniame interjereTamsios medinės grindys

 

 

ąžuolo grindys

Drzewo dębowe wewnątrz domu jest jak „oddech natury”

Jako ludzie mamy potrzebę przebywania blisko natury. Coraz częściej taki motyw pojawia się w projektach architektów – poprzez połączenie drewnianych podłóg wewnątrz domu z tym co na zewnątrz dzięki zastosowaniu dużych okien.
Dom zaprojektowany dla młodej rodziny, dający pełną funkcjonalność i przestrzeń połączony z widokiem lasu za oknem. Idealny, wręcz hipnotyczny efekt uzyskujemy w połączeniu z kołyszącymi się na wietrze drzewami – daje to uspokajający spektakl dla ciała i duszy.

Subtelne, rustykalne wykończenie podłogi jest niejako przedłużeniem tego co widzimy na zewnątrz. Struktura drzewa – z naturalnymi sękami, falistymi słojami, nadającymi podłodze oryginalne odcienie podkreśla i nadaje lekkość wnętrzu – to samo które mamy w lesie – przeplecione mchem i ściółką leśną. Dzięki takiej podłodze, można poczuć się jak na spacerze w lesie – bez wychodzenia z domu. [Disigner Gabija Pažarskytė, foto K. Pauliukonis]

Medinės grindys moderniame interjere2Medinės grindys moderniame interjere

Wszystkie oferty specjalne

Skontaktujcie z nami


Skontaktujcie z nami


    Pobierz katalog