Aktualnosci Blog

2020-02-03

Wzór w jodełkę francuską i klasyczną – wiecznie młoda klasyka

Istnieją różne nazwy wzorów jodełki: francuska przycięta na 45 stopni, węgierska lub belgijska na 30 stopni. Deski ułożone w charakterystyczny sposób spotykają się symetrycznie. Tworzy to wyjątkowy i oryginalny charakter podłogi, zdecydowanie różny od prostego ułożenia desek.

medines grindys 3481 riešutas Medzio stilius   3481 riesutas rustikas Medzio stilius medines grindys eglute

Wzór klasyczny posiada kąty zacięte na 90 stopni. W tym stylu końce łączą się w klasyczny sposób bez ostrych kątów.

3408 balta Medzio stilius medines grindys eglute   

 

Nawet w bardzo nowoczesnych wnętrzach podłogi ułożone w jodełkę klasyczną lub francuską są bardzo powszechnym zjawiskiem. Dlaczego tak kochamy klasykę ?
Swoimi uwagami podzieliła się z nami projektantka wnętrz Egle Jagelavičiūtė o najnowszych trendach w wykończeniu wnętrz.

Układanie wzorów w jodełkę, tą francuską i klasyczną uważane jest za bardzo klasyczne. Czy polecasz takie pomysły do nowoczesnych wnętrz ?

Kluczem do dzisiejszego projektowania jest wybór z szerokiej oferty stylistycznych kombinacji, dotyczących zarówno koloru jak i faktury. Jeśli chodzi o łączenie „klasycznego i nowoczesnego” to trzeba to pamiętać o umiejętnym połączeniu tego w jednej części wnętrza. Często słyszymy od klientów: „Chcemy wrócić do domu, aby odpocząć, ale efekt minimalnego luksusu musi łączyć się z resztą wnętrza.” Takie potrzeby klientów otwierają przed nami spore możliwości. Trzeba również pamiętać że z biegiem lat na klasykę nie mają wpływu zmiany stylów, sezonowości i monotonia.

Dla tych, którzy chcą podkreślić nowoczesność, oferujemy wzór jodełki francuskiej, nada pomieszczeniu lekkości i optycznej przestrzeni.

Jeśli klient chce użyć w swoim wnętrzu więcej odwołań do klasycznego stylu sugerujemy wybór klasycznej jodełki.

3408 balta Medzio stilius medines grindys eglute   medines grindys 3481 riešutas Medzio stilius

Co jest tak wyjątkowego w jodełce że często wraca jako modny styl, splatając gusta wielu pokoleń ?

Zwykle myślę że jodełki tworzą wrażenie „ruchu” na podłodze. Jednym z głównych akcentów przy wykończeniu mieszkania lub domu jest dobór podłogi a jej styl będzie mniej lub bardziej wpływał na cały wygląd pomieszczenia. Wzory jodełki są bardzo bogate we wzornictwo co pozostawia minimalną ilość wykończeń do wyboru.

Q-3409 skaidriai balta Medzio stilius medines grindys

Wzory różnią się w kącie zacięcia deski: 90 stopni, 45 stopni, 30 stopni. Co jest teraz najbardziej popularne i dlaczego ?

Najbardziej popularny wzór jodełki to francuski wzór. Dziś pomaga łączyć równowagę spokojem ducha a intensywnym stylem życia.

Uważam że ta cecha ma duży wpływ na podejmowanie właśnie takich decyzji przez klientów. Taki efekt prawie zawsze udaje się podkreślić w naszym domu.

3490 juodmedis Medzio stilius medines grindys eglute   

Kolory podłogi wyglądają inaczej na prostych deskach i na tych które ułożone są w jodełkę. Czym się sugerujesz przy wyborze kolorów dla różnych stylów podłogi?

Zawsze kładę nacisk i podkreślam umiar i równowagę. Inteligentna równowaga jest wtedy gdy balans nie jest przeciążony w żadnym kierunku. Spokojne połączenie stylów odzwierciedla się w harmonijnym wykończeniu wystroju domu.

Zawsze biorę pod uwagę życzenia klientów, lokalizację obiektu, widok za oknem i intensywność światła. Te aspekty w znaczącym stopniu wpływają na możliwość gry kolorami, ich intensywność, dobór selekcji i ewentualny kolor sęków, różne formy wykończenia powierzchni. Podczas układania podłogi we wzór jodełki mamy silnie zdeterminowany kierunek i sposób układania, więc najczęściej wybieram selekcję z mniejszą ilością sęków. Przy deskach prostych mamy większą swobodę wyboru. Wszystkie decyzje mają istotne znaczenie, lecz od początku trzeba mieć wizję tego jaki styl wnętrza chcemy stworzyć.

3409 skaidriai balta medines grindys 45 eglute Medzio stilius

Dziękujemy za rozmowę.

Wszystkie oferty specjalne

Skontaktujcie z nami


Skontaktujcie z nami


    Pobierz katalog