Blog

2023-03-10

Drzwi wewnętrzne drewniane: świadomy wybór tworzy rynkowe tendencje w stylach

Zapraszamy do odkrycia jakie drzwi wewnętrzne mogą pomóc Ci stworzyć piękne, naturalne i przyjazne dla zdrowia wnętrze. Wiodącą tendencją w ostatnim czasie o której wspominają projektanci wnętrz w Polsce i innych krajach Europy jest naturalność, czyli dążenie do bycia jak najbliżej przyrody, stosując naturalne materiały, które są przetwarzane w sposób odpowiedzialny. Pewien renesans przeżywają materiały wykończenia wnętrz, takie jak: drewno, kamień i naturalne tekstylia. Wpływ na taką tendencję ma dbałość o stworzenie otoczenia przyjaznego zdrowiu człowieka, ekologia, zrównoważony rozwój: od pożywienia, odzieży do wnętrza i ogólnego stylu życia. Rozwijające się tendencje przynoszą rozwiązania, które są uzasadnione nie tylko względami ekonomicznymi, ale które tworzą i świetnie wpisują się w nową stylistykę „mniej znaczy więcej”, gdzie pod uwagę brana jest trwałość produktu, szeroko pojęta funkcjonalność oraz przestrzeń do wywoływania pozytywnych emocji.

Jak uwidacznia się ta tendencja podczas tworzenia wnętrza? Jakie drzwi wewnętrzne pomagają stworzyć unikalny styl i przyjemne otoczenie? W jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru i co wziąć pod uwagę poszukując drzwi wewnętrznych? Porozmawiajmy o drzwiach wewnętrznych, które służą nie tylko do oddzielenia pomieszczeń, ale stanowią ważną część wystroju wnętrza.

Drzwi wewnętrzne drewniane
Wiodącą tendencją w ostatnim czasie o której wspominają projektanci wnętrz w Polsce i innych krajach Europy jest naturalność.

Dlaczego drzwi z naturalnego drewna przewyższają drzwi fornirowane lub laminowane?

Odpowiedź jest niby prosta: prawdziwy przedmiot jest zawsze lepszy od imitacji lub sztucznego materiału. Natomiast warto zastanowić się przez chwilę, co klient otrzymuje, kupując drzwi wewnętrzne fornirowane lub laminowane.

Do produkcji drzwi fornirowanych stosowana jest płyta MDF z włókien drzewnych o średniej gęstości. Stanowi ona materiał bazowy skrzydła drzwi, do którego następnie przyklejana jest warstwa forniru. Całość jest lakierowana. Nabywając takie drzwi wewnętrzne, otrzymują Państwo wygląd drewna, ale powinni Państwo wiedzieć, że to tylko wygląd, do uzyskania którego użyto kleju (w składzie płyty MDF) oraz lakieru do pokrycia powierzchni.  Warto dokładnie sprawdzić skład użytych materiałów, aby upewnić się, że są one bezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że niska cena, to zazwyczaj wskaźnik, że użyto materiałów o niższej jakości.

Z kolei laminowane drzwi wewnętrzne mogą zainteresować swoim wyglądem, kolorem, ale to tylko pierwsze i powierzchowne wrażenie, warto pamiętać, aby sprawdzić z czego wyprodukowano takie drzwi. Laminat to sztuczny materiał produkowany z mieszaniny papieru, powłoki melaminowej, laminatu CPL i włókna szklanego.

Jeżeli drzwi fornirowane próbują wyglądem zbliżyć się do drzwi drewnianych, to drzwi laminowane – to tylko imitacja drewna ze sztuczną powłoką. Takie produkty również są potrzebne na rynku, aby wypełnić niszę produktów o niższej cenie.

Warto zastanowić się nad wyborem drzwi wykonanych z naturalnego drewna. Takie drzwi wewnętrzne przewyższają drzwi fornirowane lub laminowane, ponieważ są prawdziwym, naturalnym materiałem, który jest trwały i odporny na uszkodzenia. Nie tylko pięknie wyglądają, ale również dodają wnętrzu ciepła i przytulności. Mogą być wykonane w różnych stylach, od nowoczesnych, po klasyczne, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do każdego wnętrza. Pamiętajmy, że drzwi wewnętrzne to nie tylko element oddzielający pomieszczenia, ale to również ważna część jego wystroju. Wybierając drzwi z naturalnego drewna, ważne abyśmy dokonali świadomego wyboru, który wpisuje się również w trendy ekologiczne i zrównoważony rozwój. Chcemy racjonalnie rozważyć wszystkie za i przeciw, zwracając nad czym warto się zastanowić.

Drzwi w stylu nowoczesnym
Drzwi w stylu nowoczesnym. Fotograf: Patrycja Kaszewska. Drzwi: 3305, Naturalny

Drzwi wewnętrzne drewniane – jakość życia, styl i rozsądna inwestycja

Drzwi wewnętrzne drewniane  to nie tylko stylowy element wystroju wnętrza, ale również rozsądna inwestycja, potwierdza to Justina Skurdelyte, projektantka studia projektowania wnętrz „OUYOU”, która współpracuje z klientami z różnych krajów: „Jesteśmy zwolennikami zrównoważonego stylu życia. Pierwszeństwo dajemy produktom naturalnym pochodzącym z natury. Drewno – to materiał długotrwały i odnawialny. To znaczy, że będzie służyć przez długie lata. Uwielbiamy niejednolitą teksturę powierzchni drewna. W oświetleniu pod różnym kątem zostaje ona niezwykle podkreślona i nadaje wnętrzu piękna.”

Unikalne wnętrze, stworzone przez studio, doskonale ilustruje coraz bardziej widoczną tendencję:

 • Naturalne drewno nadaje wnętrzu charakteru poprzez swoją fakturę, wzory i piękno.
 • Drzwi wewnętrzne to ważny element wystroju wnętrza, ponieważ pionowa płaszczyzna drzwi przykuwa uwagę, wywołuje emocje, nadaję wnętrzu ciepła i przytulności.
 • Wysoka trwałości drzwi – to doskonała inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić Państwu pieniądze w dłuższej perspektywie i podniesie wartość nieruchomości.
 • Wysokiej jakości dębowe drzwi wewnętrzne doskonale spełniają swoje funkcje: stanowią barierę dźwiękową, są szczelne, wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Olejowana lub malowana powierzchnia drzwi jest odporna na wilgoć.
Drzwi drewniane
Projekt wnętrza: OUYOU , Justina Skurdelytė, Marius Simokaitis. Zdjęcia: Gedmantas Kropis. Drzwi (NCS S 9000), listwy przypodłogowe.

Skrzydło drzwi jest wykonane z inżynieryjnego litego drewna dębowego lub klejonego na mikro-wczepy, a ościeżnica to lite drewno dębowe klejone na mikro-wczepy. Materiał bazowy listew maskujących to drewno dębowe, klejone również na mikro-wczepy dodatkowo pokryte jednolitym fornirem dębowym.

Salony „Styl Drzewa” oferują szeroki asortyment drzwi wewnętrznych z naturalnego drewna dębowego, wyprodukowanych z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych odpowiedzialnie, co potwierdza ich zrównoważony charakter. Dzięki takiemu wyborowi, można stworzyć unikalne wnętrze, które będzie służyło przez długie lata.

Dębowe drzwi wewnętrzne: szeroki wybór modeli na każdy gust

Po omówieniu różnych rodzajów drzwi, przejdźmy do kwestii związanych z różnymi stylami proponowanych modeli drzwi. Spróbujemy podpowiedzieć jakie drzwi wewnętrzne w danym stylu będą dobrym rozwiązaniem.

Drzwi wewnętrzne w stylu skandynawskim

Drzwi w stylu skandynawskim są jednymi z najbardziej popularnych, ze względu na swój minimalistyczny charakter i funkcjonalność. Mimo że ich popularność pozostaje tajemnicą, cieszą się nią już od kilku lat, co gwarantuje ich ciągłą obecność na rynku.

Proste, jasne lub nawet białe powierzchnie ścian, drzwi i mebli otwierają przestrzeń, umożliwiając ludziom wypełnienie jej emocjami, pomysłami i relacjami, bez przeszkód ze strony zbyt rozpraszających uwagę, elementów wystroju wnętrza.

Drzwi w stylu skandynawskim

W naszych salonach oferujemy drzwi w stylu skandynawskim, inspirowane północnym minimalizmem, charakteryzujące się uniwersalnością i subtelną elegancją. Idealnie pasują do każdego wnętrza, bez względu na styl.

Modele skandynawskie dostępne są w wersjach pełnych lub przeszklonych, w różnych wariantach kolorystycznych z palety RAL i NCS. Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej efektownego, oferujemy najwyższej jakości okucia drzwiowe „Olivari”.

Drzwi dębowe w stylu skandynawskim
Drzwi w stylu skandynawskim: RAL 9003.

Frezowane drzwi „Velvet” – w poszukiwaniu unikalności

Nowoczesne drzwi drewniane to odkrycie projektantów wnętrz. Jedną z najnowszych tendencji są tak zwane aksamitne drzwi lub drzwi „Velvet”, które mogą być frezowane według najbardziej wymyślnych projektów.

Powierzchnia drzwi jest pokryta precyzyjne frezowanymi rowkami, nadając im efekt falowania, ciekawie oddziałując z padającym na nie światłem. Nowoczesne drzwi wewnętrzne „Velvet” są wybierane przez osoby pragnące stworzyć wnętrze w stylu nowoczesnym, w którym drzwi o szczególnym zdobieniu ożywią surowe, przestronne i funkcjonalne przestrzenie. Wzrost popularności drzwi „Velvet” jest zrozumiały, ponieważ dodają one każdemu wnętrzu przepychu, jednocześnie pozostając subtelnymi i przyciągając wzrok wszystkich którzy są w ich obecności.

Drzwi wewnętrzne Velvet
Drzwi wewnętrzne Velvet: C-3418.

Wieczna klasyka nigdy nie wychodzi z mody

Klasyczne drzwi z litego dębu od stuleci stanowią tradycyjny element wystroju domu i nadal cieszą się popularnością. Modele drzwi klasycznych słyną z trwałości, długowieczności i naturalnego piękna. Naturalne drewno dębowe, na powierzchni którego zmieniają się odcienie i wzory, sprawia, że olejowane drzwi w stylu klasycznym są popularne i zachwycające.  Naturalny urok drzwi uwidacznia się w zestawieniu z olejowanymi podłogami dębowymi, które można ułożyć na wiele sposobów.  Po dobraniu drzwi klasycznych z litego dębu, podłóg i listew przypodłogowych o takiej samej barwie, końcowy rezultat jest pełen jednolitości, harmonii i estetyki.

Drzwi w stylu klasycznym
Drzwi w stylu klasycznym: D1F. Orzech jasny, 3481.

Współczesne drzwi „Plank” – idealny balans między starym a nowym

Modele drzwi „Plank” cieszą się popularnością wśród osób, które cenią sobie pojedyncze produkty i styl rzemieślniczy.

W przeszłości drzwi produkowano z oddzielnych desek, które układano i docinano tak, aby pasowały do siebie, co dawało atrakcyjny i trwały produkt. Jednak takie drzwi w nowoczesnym wnętrzu wyglądają zbyt ciężko, zbyt wiejsko i nie pasują do innych elementów nowoczesnego wystroju wnętrza.

Dzięki dopasowaniu starej konstrukcji do nowych technologii i innowacyjnego procesu produkcyjnego drzwi „Plank” zostały odmłodzone i stworzone w nowoczesnym stylu. Nasze drzwi w stylu flamandzkim czerpią inspirację ze starego designu, ale są przystosowane do współczesnego wnętrza. To bardzo elegancka konstrukcja drzwi, która jest zarówno trwała jak i estetyczna.

Każde drzwi są jak dzieło sztuki, wykonane z wyjątkowo dobranych desek z litego dębu. Drzwi „Plank” produkowane są ze szczególnym uwzględnieniem harmonii, jaką tworzy powierzchnia naturalnego drewna.  Są one wytwarzane z wyjątkowych desek, na których widoczne są wyżłobienia i naturalne ubytki, takie jak po uderzeniu pioruna, podłużne lub gwiaździste sęki.

W naszym zakładzie produkcyjnym „Ecowood” mamy możliwość stworzenia drzwi o wyjątkowym doborze desek, ponieważ w ręce naszych Specjalistów Jakości Produkcji trafiają tysiące desek dębowych o różnorodnych wzorach, z których wybierane są te najciekawsze, które pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych drzwi, spełniających najwyższe standardy jakości i estetyki.

Drzwi w stylu flamandzkim
Drzwi w stylu flamandzkim.

Jakie drzwi wewnętrzne do innych elementów wystroju wnętrza

Jest to kluczowe działanie dla stworzenia spójnych i harmonijnych pomieszczeń. Podczas wyboru drewnianych drzwi należy wziąć pod uwagę nie tylko parapety i listwy przypodłogowe, ale także kolorystykę podłogi, mebli i innych dodatków.

W naszych salonach „Styl Drzewa” oferujemy szeroki wybór drzwi drewnianych, które zaspokoją różnorodne potrzeby i gusta. Nasze drzwi, wykonane z litego drewna dębowego, naturalnych desek lub innych materiałów, pasują do różnych stylów wystroju – od klasycznych po nowoczesne.

Drzwi z naturalnego drewna
Podczas wyboru drewnianych drzwi należy wziąć pod uwagę nie tylko parapety i listwy przypodłogowe, ale także kolorystykę podłogi, mebli i innych dodatków.

Jeśli szukają Państwo sprawdzonego partnera, który pomoże w doborze idealnych, drzwi, zapraszamy na spotkanie i rozmowę o Państwa pomysłach. Nasi eksperci w salonach z chęcią pomogą Państwu wybrać modele, które będą najlepiej pasować do konkretnego wnętrza. Ponadto, oferujemy również usługi montażu drzwi oraz porady dotyczące pielęgnacji i konserwacji.

Aby ułatwić Państwu odpowiedź na pytanie jakie drzwi wewnętrzne, zamieściliśmy na naszej stronie internetowej zdjęcia i opisy różnych modeli drzwi, które pomogą zwizualizować, jak mogą wyglądać w Państwa wnętrzu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszych salonów, gdzie na żywo i można obejrzeć, dotknąć oferowane modele drzwi.

Nie czekaj dłużej i już dziś zdecyduj się na drzwi marki „Ecowood” i pozwól, aby Twój dom zyskał niepowtarzalny charakter i styl. Czekamy na Państwa w salonach „Styl Drzewa” aby pomóc w stworzeniu wymarzonego wnętrza.

Promocje

Left Right
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze
 • Ponadczasowe wzory, w połączeniu z jakością wykonania zapewni długoletnią trwałość, bez obawy o konieczność wymiany drzwi w razie uszkodzenia

Drewniane drzwi w 100% z dębu

Dębowa deska podłogowa z niemieckim certyfikatem jakości
 • Ponad 23 letnie Doświadczenie
 • Bezpośredni Zakup od Producenta
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Konstrukcja: dwuwarstwowa na Ecoboard
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń

Przystosowane do ogrzewania podłogowego

Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze
 • Ponadczasowe wzory, w połączeniu z jakością wykonania zapewni długoletnią trwałość, bez obawy o konieczność wymiany drzwi w razie uszkodzenia

Drewniane drzwi w 100% z dębu

Dębowa deska podłogowa z niemieckim certyfikatem jakości
 • Ponad 23 letnie Doświadczenie
 • Bezpośredni Zakup od Producenta
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Konstrukcja: dwuwarstwowa na Ecoboard
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń

Jakość potwierdzona certyfikatem

Jodełka klasyczna 90° z niemieckim certyfikatem jakości
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń
 • Pewna inwestycja podnosząca wartość nieruchomości, ze względu na drożejące ceny drewna
 • Ponadczasowy styl i wygląd, zapewniony przez dokładne docięcie kątów

Ponad 23 letnie Doświadczenie

Skontaktujcie z nami


  Skontaktujcie z nami


  Skontaktujcie z nami


   Pobierz katalog