Blog Drzwi drewniane

2024-02-10

Drewniane drzwi wewnętrzne – tendencje wystroju wnętrz

Zapraszamy do odkrycia jakie drzwi wewnętrzne mogą pomóc Ci stworzyć piękne, naturalne i przyjazne dla zdrowia wnętrze. Wiodącą tendencją w ostatnim czasie, o której wspominają projektanci wnętrz w Polsce i innych krajach Europy, jest naturalność, czyli dążenie do bycia jak najbliżej przyrody, stosując naturalne materiały, które są przetwarzane w sposób odpowiedzialny. Pewien renesans przeżywają materiały wykończenia wnętrz, takie jak: drewno, kamień i naturalne tekstylia. Wpływ na taką tendencję ma dbałość o stworzenie otoczenia przyjaznego zdrowiu człowieka, ekologia, zrównoważony rozwój: od pożywienia, odzieży do wnętrza i ogólnego stylu życia. Rozwijające się tendencje przynoszą rozwiązania, które są uzasadnione nie tylko względami ekonomicznymi, ale które tworzą i świetnie wpisują się w nową stylistykę „mniej znaczy więcej”, gdzie pod uwagę brana jest trwałość produktu, szeroko pojęta funkcjonalność oraz przestrzeń do wywoływania pozytywnych emocji.

Drzwi wewnętrzne drewniane: świadomy wybór tworzy rynkowe tendencje w stylach

Jak uwidacznia się ta tendencja podczas tworzenia wnętrza? Jakie drzwi wewnętrzne pomagają stworzyć unikalny styl i przyjemne otoczenie? W jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru i co wziąć pod uwagę poszukując drzwi wewnętrznych? Porozmawiajmy o drzwiach wewnętrznych, które służą nie tylko do oddzielenia pomieszczeń, ale stanowią ważną część wystroju wnętrza.

Dlaczego drzwi z naturalnego drewna przewyższają drzwi fornirowane lub laminowane?

Odpowiedź jest niby prosta: prawdziwy przedmiot jest zawsze lepszy od imitacji lub sztucznego materiału. Natomiast warto zastanowić się przez chwilę, co klient otrzymuje, kupując drzwi wewnętrzne fornirowane lub laminowane.

Do produkcji drzwi fornirowanych stosowana jest płyta MDF z włókien drzewnych o średniej gęstości. Stanowi ona materiał bazowy skrzydła drzwi, do którego następnie przyklejana jest warstwa forniru. Całość jest lakierowana. Nabywając takie drzwi wewnętrzne, otrzymują Państwo wygląd drewna, ale powinni Państwo wiedzieć, że to tylko wygląd, do uzyskania którego użyto kleju (w składzie płyty MDF) oraz lakieru do pokrycia powierzchni.  Warto dokładnie sprawdzić skład użytych materiałów, aby upewnić się, że są one bezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że niska cena, to zazwyczaj wskaźnik, że użyto materiałów o niższej jakości.

Z kolei laminowane drzwi wewnętrzne mogą zainteresować swoim wyglądem, kolorem, ale to tylko pierwsze i powierzchowne wrażenie, warto pamiętać, aby sprawdzić z czego wyprodukowano takie drzwi. Laminat to sztuczny materiał produkowany z mieszaniny papieru, powłoki melaminowej, laminatu CPL i włókna szklanego.

Jeżeli drzwi fornirowane próbują wyglądem zbliżyć się do drzwi drewnianych, to drzwi laminowane – to tylko imitacja drewna ze sztuczną powłoką. Takie produkty również są potrzebne na rynku, aby wypełnić niszę produktów o niższej cenie.

Drzwi w stylu nowoczesnym

Warto zastanowić się nad wyborem drzwi wykonanych z naturalnego drewna. Takie drzwi wewnętrzne przewyższają drzwi fornirowane lub laminowane, ponieważ są prawdziwym, naturalnym materiałem, który jest trwały i odporny na uszkodzenia. Nie tylko pięknie wyglądają, ale również dodają wnętrzu ciepła i przytulności. Mogą być wykonane w różnych stylach, od nowoczesnych, po klasyczne, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do każdego wnętrza. Pamiętajmy, że drzwi wewnętrzne to nie tylko element oddzielający pomieszczenia, ale to również ważna część jego wystroju. Wybierając drzwi z naturalnego drewna, ważne abyśmy dokonali świadomego wyboru, który wpisuje się również w trendy ekologiczne i zrównoważony rozwój. Chcemy racjonalnie rozważyć wszystkie za i przeciw, zwracając uwagę nad czym warto się zastanowić.

Drzwi wewnętrzne drewniane – jakość życia, styl i rozsądna inwestycja

Drzwi wewnętrzne drewniane to nie tylko stylowy element wystroju wnętrza, ale również rozsądna inwestycja, potwierdza to Justina Skurdelyte, projektantka studia projektowania wnętrz „OUYOU”, która współpracuje z klientami z różnych krajów: „Jesteśmy zwolennikami zrównoważonego stylu życia. Pierwszeństwo dajemy produktom naturalnym pochodzącym z natury. Drewno – to materiał długotrwały i odnawialny. To znaczy, że będzie służyć przez długie lata. Uwielbiamy niejednolitą teksturę powierzchni drewna. W oświetleniu pod różnym kątem zostaje ona niezwykle podkreślona i nadaje wnętrzu piękna.”

Unikalne wnętrze, stworzone przez studio, doskonale ilustruje coraz bardziej widoczną tendencję:

 • Naturalne drewno nadaje wnętrzu charakteru poprzez swoją fakturę, wzory i piękno.
 • Drzwi wewnętrzne to ważny element wystroju wnętrza, ponieważ pionowa płaszczyzna drzwi przykuwa uwagę, wywołuje emocje, nadaję wnętrzu ciepła i przytulności.
 • Wysoka trwałości drzwi – to doskonała inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić Państwu pieniądze w dłuższej perspektywie i podniesie wartość nieruchomości.
 • Wysokiej jakości dębowe drzwi wewnętrzne doskonale spełniają swoje funkcje: stanowią barierę dźwiękową, są szczelne, wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Olejowana lub malowana powierzchnia drzwi jest odporna na wilgoć.
Drzwi drewniane
Projekt wnętrza: OUYOU. Zdjęcia: Gedmantas Kropis. Drzwi: Modern NCS S 9000-N, listwy przypodłogowe.

Skrzydło drzwi jest wykonane z inżynieryjnego litego drewna dębowego lub klejonego na mikro-wczepy, a ościeżnica to lite drewno dębowe klejone na mikro-wczepy. Materiał bazowy listew maskujących to drewno dębowe, klejone również na mikro-wczepy dodatkowo pokryte jednolitym fornirem dębowym.

Salony „Styl Drzewa” oferują szeroki asortyment drzwi wewnętrznych z naturalnego drewna dębowego, wyprodukowanych z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych odpowiedzialnie, co potwierdza ich zrównoważony charakter. Dzięki takiemu wyborowi, można stworzyć unikalne wnętrze, które będzie służyło przez długie lata.

Dębowe drzwi wewnętrzne: szeroki wybór modeli na każdy gust

Po omówieniu różnych rodzajów drzwi, przejdźmy do kwestii związanych z różnymi stylami proponowanych modeli drzwi. Spróbujemy podpowiedzieć, jakie drzwi wewnętrzne w danym stylu będą dobrym rozwiązaniem.

Drzwi wewnętrzne w stylu skandynawskim inspirowane północnym minimalizmem

Drzwi w stylu skandynawskim są jednymi z najbardziej popularnych, ze względu na swój minimalistyczny charakter i funkcjonalność. Mimo że ich popularność pozostaje tajemnicą, cieszą się nią już od kilku lat, co gwarantuje ich ciągłą obecność na rynku.

Proste, jasne lub nawet białe powierzchnie ścian, drzwi i mebli otwierają przestrzeń, umożliwiając ludziom wypełnienie jej emocjami, pomysłami i relacjami, bez przeszkód ze strony zbyt rozpraszających uwagę, elementów wystroju wnętrza.

Projekt: sa.home. Zdjęcia: Lukas Mykolaitis. Drzwi: ED2F, RAL9003. Podłoga: Graphite, 3477.

W naszych salonach oferujemy drzwi w stylu skandynawskim, inspirowane północnym minimalizmem, charakteryzujące się uniwersalnością i subtelną elegancją. Idealnie pasują do każdego wnętrza, bez względu na styl.

Drzwi w stylu skandynawskim – Doskonała Harmonia Minimalizmu
Modele drzwi: ED1F1VS, ED2F, ED1F. Barwa: RAL 9003

Modele skandynawskie dostępne są w wersjach pełnych lub przeszklonych, w różnych wariantach kolorystycznych z palety RAL i NCS. Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej efektownego, oferujemy najwyższej jakości okucia drzwiowe „Olivari”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Styl Drzewa (@styldrzewa)

Drzwi wewnętrzne w stylu nowoczesnym – minimalistyczna estetyka

Produkowane w technologii drzwi płaskich dębowe drzwi w stylu nowoczesnym szybko zyskują na popularności – świetnie oddają solidność naturalnego materiału i jego fakturę oraz jednocześnie cechują się nowoczesnym, minimalistycznym wyglądem i czystymi liniami. Uniwersalność naszych modeli drzwi pozwala na dopasowanie drzwi w stylu nowoczesnym do indywidualnych potrzeb i tendencji wystroju wnętrz.

Drzwi dębowe - ucieleśnienie tradycji i nowoczesności!
Projekt: Morodesign. Drzwi: Modern Signal White– RAL 9003. Podłoga: Graphite, 3477.

W ofercie posiadamy drzwi w stylu nowoczesnym w selekcji Premium lub Select wykończone olejem lub w dowolnym kolorze z palety RAL i NCS.  Dla tych, którzy pragną maksymalnej harmonii z otoczeniem – polecamy drzwi bezprzylgowe, a dla maksymalnego efektu przestrzeni – polecamy drzwi z nadstawką.

Drzwi dębowe - ucieleśnienie tradycji i nowoczesności!
Drzwi z nadstawką Modern Premium. Barwa katalogowa: E-2410, Ivory.

Modern H to najnowszy model drzwi w kolekcji Modern, charakteryzujący się zastosowaniem poziomo klejonego blatu z litego drewna dębowego. Zastosowanie drewna w selekcji Original sprawia, że ten model drzwi jest bardzo wyrazisty, podkreśla naturalne usłojenie i fakturę dębu. Przeznaczony jest dla osób, które chcą stworzyć nowoczesny klimat w swoim domu, nie rezygnując z przytulności i ciepła, które tworzy naturalne drewno.

Drzwi dębowe - ucieleśnienie tradycji i nowoczesności!
Drzwi: Modern H Original, olej bezbarwny.

Dla poszukujących unikalności – frezowany model drzwi „Velvet”

Jedną z najnowszych tendencji są tak zwane aksamitne drzwi lub drzwi „Velvet”, które mogą być frezowane według najbardziej wymyślnych projektów.

Powierzchnia drzwi jest pokryta precyzyjne frezowanymi rowkami, nadając im efekt falowania, ciekawie oddziałując z padającym na nie światłem. Nowoczesne drzwi wewnętrzne „Velvet” są wybierane przez osoby pragnące stworzyć wnętrze w stylu nowoczesnym, w którym drzwi o szczególnym zdobieniu ożywią surowe, przestronne i funkcjonalne przestrzenie. Wzrost popularności drzwi „Velvet” jest zrozumiały, ponieważ dodają one każdemu wnętrzu przepychu, jednocześnie pozostając subtelnymi i przyciągając wzrok wszystkich, którzy są w ich obecności.

Drzwi wewnętrzne Velvet
Drzwi wewnętrzne: Velvet C-3418.

Wieczna klasyka nigdy nie wychodzi z mody

Klasyczne drzwi z litego dębu od stuleci stanowią tradycyjny element wystroju domu i nadal cieszą się popularnością. Modele drzwi klasycznych słyną z trwałości, długowieczności i naturalnego piękna. Naturalne drewno dębowe, na powierzchni którego zmieniają się odcienie i wzory, sprawia, że olejowane drzwi w stylu klasycznym są popularne i zachwycające.  Naturalny urok drzwi uwidacznia się w zestawieniu z olejowanymi podłogami dębowymi, które można ułożyć na wiele sposobów.  Po dobraniu drzwi klasycznych z litego dębu, podłóg i listew przypodłogowych o takiej samej barwie, końcowy rezultat jest pełen jednolitości, harmonii i estetyki.

Drzwi w stylu klasycznym
Drzwi w stylu klasycznym: D1F Original, Orzech jasny, 3481.

Wracający do łask styl Art déco – elegancja z dozą luksusu

Szukacie nietradycyjnego i odważnego spojrzenia na klasykę? Geometryczne usłojenie, kontrasty odcieni i czyste linie dały natchnienie do powstania kolekcji podłóg, drzwi i poręczy do schodów „Art Deco“, które z pewnością zwrócą na siebie uwagę. Drzwi z tej kolekcji powstały dla tych, którzy pragną połączyć elegancję rodem z przełomu wieków i współczesny charakter.

Kolekcja Art Deco: Elegancja i Nowoczesność w Doskonałej Harmonii
Kolekcja Art Deco: synteza elegancji i nowoczesności.

Drzwi Art Deco nie tylko świetnie oddają cechy stylu panującego w pierwszej połowie XX wieku, ale posiadają nowe cechy, które odpowiadają współczesnym tendencjom.

Drewniane drzwi wewnętrzne - tendencje wystroju wnętrz
Projekt: Darius Budrys. Podłogi, schody, panele ścienne: Q-4505, Silver Dust. Drzwi: Art Deco, Stone Grey RAL 7030.

Współczesne drzwi „Plank” – idealny balans między starym a nowym

Modele drzwi „Plank” cieszą się popularnością wśród osób, które cenią sobie pojedyncze produkty i styl rzemieślniczy.

W przeszłości drzwi produkowano z oddzielnych desek, które układano i docinano tak, aby pasowały do siebie, co dawało atrakcyjny i trwały produkt. Jednak takie drzwi w nowoczesnym wnętrzu wyglądają zbyt ciężko, zbyt wiejsko i nie pasują do innych elementów nowoczesnego wystroju wnętrza.

Drzwi w stylu flamandzkimDrzwi w stylu flamandzkim.

Dzięki dopasowaniu starej konstrukcji do nowych technologii i innowacyjnego procesu produkcyjnego drzwi „Plank” zostały odmłodzone i stworzone w nowoczesnym stylu. Nasze drzwi w stylu flamandzkim czerpią inspirację ze starego designu, ale są przystosowane do współczesnego wnętrza. To bardzo elegancka konstrukcja drzwi, która jest zarówno trwała jak i estetyczna.

Każde drzwi są jak dzieło sztuki, wykonane z wyjątkowo dobranych desek z litego dębu. Drzwi „Plank” produkowane są ze szczególnym uwzględnieniem harmonii, jaką tworzy powierzchnia naturalnego drewna.  Są one wytwarzane z wyjątkowych desek, na których widoczne są wyżłobienia i naturalne ubytki, takie jak po uderzeniu pioruna, podłużne lub gwiaździste sęki.

W naszym zakładzie produkcyjnym „Ecowood” mamy możliwość stworzenia drzwi o wyjątkowym doborze desek, ponieważ w ręce naszych Specjalistów Jakości Produkcji trafiają tysiące desek dębowych o różnorodnych wzorach, z których wybierane są te najciekawsze, które pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych drzwi, spełniających najwyższe standardy jakości i estetyki.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Styl Drzewa (@styldrzewa)

Jakie drzwi wewnętrzne do innych elementów wystroju wnętrza

Jest to kluczowe działanie dla stworzenia spójnych i harmonijnych pomieszczeń. Podczas wyboru drewnianych drzwi należy wziąć pod uwagę nie tylko parapety i listwy przypodłogowe, ale także kolorystykę podłogi, mebli i innych dodatków.

W naszych salonach „Styl Drzewa” oferujemy szeroki wybór drzwi drewnianych, które zaspokoją różnorodne potrzeby i gusta. Nasze drzwi, wykonane z litego drewna dębowego, naturalnych desek lub innych materiałów, pasują do różnych stylów wystroju – od klasycznych po nowoczesne.

Drewniane drzwi wewnętrzne - tendencje wystroju wnętrz
Salon sprzedaży „Styl Drzewa” w Warszawie. Zdjęcia: Patryja Kaszewska.

Jeśli szukają Państwo sprawdzonego partnera, który pomoże w doborze idealnych, drzwi, zapraszamy na spotkanie i rozmowę o Państwa pomysłach. Nasi eksperci w salonach z chęcią pomogą Państwu wybrać modele, które będą najlepiej pasować do konkretnego wnętrza. Ponadto, oferujemy również usługi montażu drzwi oraz porady dotyczące pielęgnacji i konserwacji.

Aby ułatwić Państwu odpowiedź na pytanie jakie drzwi wewnętrzne wybrać, zamieściliśmy na naszej stronie internetowej zdjęcia i opisy różnych modeli drzwi, które pomogą zwizualizować, jak mogą wyglądać w Państwa wnętrzu. Zachęcamy również do odwiedzenia naszych salonów, gdzie na żywo i można obejrzeć, dotknąć oferowane modele drzwi.

Nie czekaj dłużej i już dziś zdecyduj się na drzwi marki „Ecowood” i pozwól, aby Twój dom zyskał niepowtarzalny charakter i styl. Czekamy na Państwa w salonach „Styl Drzewa”, aby pomóc w stworzeniu wymarzonego wnętrza.

Promocje

Left Right
LOFT – naturalność w nowoczesnych domach!
 • Nowoczesny wygląd – produkt idealny dla wnętrz loftowych i industrialnych
 • Wyjątkowa trwałość i odporność na zużycie – stworzone, aby przetrwać intensywne użytkowanie, zachowując przy tym swój piękny wygląd.
 • Łatwy montaż i konserwacja – prosty montaż i niewielkie wymagania konserwacyjne sprawiają, że deski LOFT to wygodny wybór.
 • Ekologiczny wybór -produkowane w sposób zrównoważony, przyjazne dla środowiska, idealne dla osób dbających o ekologię.
BESTSELLER! Jodełka klasyczna 90° 115×690 mm
 • Bezpośrednio od producenta – prawdopodobnie najlepszy stosunek jakości do ceny
 • Optymalna szerokość desek i klasyczny wzór to pewny wybór!
 • Szybka realizacja zamówienia
 • Idealne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe
 • Ponadczasowa elegancja i precyzyjne docięcie kątów to doskonały wygląd na lata
BESTSELLER! Drzwi lite dębowe w stylu klasycznym
 • Oferta ważna tylko do 31.07.2024
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu.
 • Klasyczny styl drzwi i bogate dodatki – klasyczne opaski i ozdobne zawiasy w zestawie!
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie.
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar, doradztwo techniczne i pomoc przy wyborze idealnie dopasowanych klamek.
NORDIC – skandynawski Styl w Twoim domu!
 • Oferta limitowana! Deska NORDIC dostępna tylko przez krótki czas.
 • Deski „Nordic” są zaprojektowane, aby wytrzymać codzienne użytkowanie i zachować swój piękny wygląd przez lata.
 • Łatwy montaż i konserwacja – deski „Nordic” są proste w montażu i łatwe w utrzymaniu, co oszczędza czas i pieniądze.
 • Idealne do każdego wnętrza – uniwersalny design i kolorystyka sprawiają, że pasują one do różnych stylów aranżacyjnych, od klasycznego po nowoczesny.
Podłoga dębowa Original – Styl i jakość w najlepszym wydaniu
 • Stylowa i wręcz modelowa proporcja ilości sęków i ich wielkości na desce
 • Szczotkowana powierzchnia o wysokiej odporności na uszkodzenia
 • Przystosowane do ogrzewania podłogowego
 • Bezpośredni Zakup od Producenta – najlepsza jakość bez pośredników!
 • Jakość potwierdzona certyfikatem: odporne na wilgoć i wahania temperatury – dzięki czemu przeznaczone są do wszystkich pomieszczeń
 • Ponad 23 letnie doświadczenie na rynku!
Promocja!
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
Drzwi lite dębowe produkowane według indywidualnych wymiarów
 • Filong w selekcji Original, unikalny rysunek dębu, model zdobywający coraz większą popularność.
 • Drewniane drzwi w 100% z dębu
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Szybkie i elastyczne terminy produkcji
 • Produkowane pod indywidualny wymiar, gwarantują estetyczne wykończenie i idealne dopasowanie
 • Zapewniamy profesjonalny pomiar i doradztwo przy wyborze

Skontaktujcie z nami

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


  Skontaktujcie z nami

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


  Skontaktujcie z nami

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych w celu przedstawienia indywidualnej oferty.


   1 z 2
   1Jakie produkty Was interesują?

   Promocje

   Wpisz interesującą Cię ilość

   Wybierz

   Z powrotem

   Wybierz

   Podłoga

   Podaj ilość w m²

   Wybierz wzór ułożenia

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej odcieni

   Drzwi

   Wprowadź ilość szt.

   szt.

   Wybierz styl drzwi

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej modeli drzwi

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej modeli drzwi

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej modeli drzwi

   Z powrotem

   Wybierz jeden lub więcej modeli drzwi

   Schody

   Wprowadź ilość szt.

   szt.

   Wybierz kształt schodów

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Parapety

   Wprowadź ilość szt.

   szt.

   Wybierz typ

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Deko ściany

   Podaj ilość w m²

   Wybierz model

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Z powrotem

   Wybierz odcień

   Listwy przypodłogowe

   Wprowadź ilość

   Wybierz rodzaj listwy przypodłogowej

   Z powrotem

   Wybierz interesujący Cię model

   Z powrotem

   Wybierz interesujący Cię model

   Proszę zaznaczyć jeśli jesteś zainteresowany usługą montażu wybranych produktów.

   2 z 2
   2Informacje kontaktowe
   Maksymalny rozmiar pliku to 10 MB

   Pobierz katalog